banner15

THY uçağında radyasyon alarmı

Adana-İstanbul seferini yapmak üzere bu sabah Adana'da piste çıkış hazırlığı yapan THY uçağında radyasyon ihtimaline karşı denetim yapıldı.

THY uçağında radyasyon alarmı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana-İstanbul seferini yapmak üzere bu sabah Adana'da piste çıkış hazırlığı yapan THY uçağında radyasyon olasılığına karşı denetim yapıldı. Saat 08.35'te havalanması gereken uçaktaki yolcular aldıkları koku nedeniyle rahatsızlandı.

Pilot radyasyon denetimi yapılması isteyince, yolcular indirilip ilgili uzman ekip arama başlattı. Yaklaşık 1,5 saat süren incelemede herhangi bir bulguya rastlanmayınca yolcular tekrar uçağa alınarak uçuş izni verildi.

THY'DEN AÇIKLAMA

Yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtilen THY'nin açıklamasında şöyle denildi: Bugün TK 2458 İstanbul- Adana seferini yapan uçakta yolcular bir koku aldıklarını beyan etmeleri üzerine kaptanı uçakta bir ölçüm yapılmasını istemiş. İlgili birimlere bilgi verilmiş ölçüm yapmış ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığının belirtmeleri üzerineUçak 1,5 saat gecikmeyle TK 2459 Adana- İstanbul seferi için yolcu alımına başlamıştır"

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 13:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35