banner15

THY, uçakta unutulan 14 bin parça eşyayı satacak

Satılacaklar arasında Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" tablosunun röprodüksiyonundan çocuk arabalarına, davuldan gitara, bastondan hasır şapkaya, kaykaydan gözlüğe, elektrikli süpürgeden ocağa kadar çok sayıda eşya var

THY, uçakta unutulan 14 bin parça eşyayı satacak

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında unutulan ve ihaleyle satılacak eşya arasında Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" tablosunun röprodüksiyonundan çocuk arabalarına, davuldan gitara, bastondan hasır şapkaya, kaykaydan gözlüğe, elektrikli süpürgeden ocağa kadar çok sayıda eşya yer alıyor.

Hürriyet'in haberine göre, THY Bagaj Aksaklıkları Takip Merkezi Müdürlüğü Tazminat ve Talep Şefi Emel Ersönmez Kaçar, depolarında yolcuların unuttuğu ve 2010 yılına ait 478 adet muhteviyatlı bagaj, 537 adet bebek arabası, 32 adet tekerlekli sandalye, 14 bin 390 adet sahipsiz eşyanın bulunduğunu ve bu eşyaların kapalı zarfla teklif alma sonrası açık artırma usulüyle satılacağını kaydetti.

Depodaki eşyanın, bir yıl olan bekleme süresinin bitiminde ihale ile satışa çıkarıldığını anlatan Emel Ersönmez Kaçar, yasalar gereği satış  gelirlerinin 5 yıl sonra şirket hesabına aktırılabildiğini, bulunan eşyanın 5 yıl geçmeden sahiplenilemediğini, sahiplenilemediği için hayır kurumlarına da  bağışlanamadığını, kurumun da bu eşyaları 5 yıl süreyle tutacak imkanı olmadığı için satışa çıkardığını kaydetti. Kaçar,  "Yolcularımızın bagajları dışında en çok unuttukları eşyaları bebek arabaları. En çok unutulan diğer eşyalar arasında tekerlekli sandalyeler, elektronik eşyalar ve çoğunlukla kişisel eşyalar yer alıyor. Uçakta senaryosunu, takma dişini unutan yolcularımız var. Koltuk değneğini, bastonunu unutanlar var" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 10:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35