banner39

banner35

THY'nin eski yöneticilerinden Sivrikaya'nın yeni rotası Özbekistan

Türk Hava Yollar'nın eski yöneticilerinden Orhan Sivrikaya, Özbekistan Milli Hava Yolları'nın gelişimi konusunda danışman oldu

Güncel 08.11.2017, 16:48 08.11.2017, 17:05
THY'nin eski yöneticilerinden Sivrikaya'nın yeni rotası Özbekistan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Hava Yolları eski Başkan Yardımcısı Orhan Sivrikaya, Özbekistan Milli Hava Yolları'nı geliştirme danışmanı olarak atandı.

Teknik Bilimler dalında doktora yapmış ve 2015 yılında Türkiye'nin en iyi pazarlama müdürü seçilen Türk Hava Yolları eski Başkan Yardımcısı Orhan Sivrikaya, "Uzbekistan Airways" şirketinin Yeni Stratejik Gelişim Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

Sivrikaya, Özbekistan havayolları geliştirme stratejisinin yönlendirilmesi, zamanlama optimizasyonu süreci ve uçak filosu planlamasına katılacak, pazarlama, satış  ve yeni bilgi teknolojilerini tanıtımından sorumlu olacak.

Ulusal havayolu, Özbek heyetinin Ekim ayında Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında sivil havacılık konularında tanınmış bir üst düzey yöneticiyle işbirliği yapmakla ilgilenmişti.

Orhan Sivrikaya daha önceki dönemlerde Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika'da hava yollarının yönetimi, planlanması, yeni iş modelleri, risk yönetimi, pazarlama ve gelir yönetimi alanlarında uzman olarak görev yapmıştı.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?