banner39

TİB çalışanlarına içeriden tehdit mailleri

TİB içindeki bürokratları sayesinde birçok kişiyi yasadışı dinleyen yapı, şimdi de bürokratları tehdit etmeye başladı

Güncel 11.02.2014, 09:08 11.02.2014, 09:10
TİB çalışanlarına içeriden tehdit mailleri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

17 Aralık operasyonunun ardından önemli görev değişikliklerinin yaşandığı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB) tehdit mailleri dolaşıyor. Yeni Başkan Ahmet Cemaleddin Çelik'i karalamak istediği iddia edilen bir grup, çalışanlara "Mahkemelerde hesap vereceksiniz ve Ergenekoncuların bulunduğu yere gideceksiniz" şeklinde mailler gönderiyor. Gelen tehdit mesajlarının kurum içinden yollandığını değerlendiren TİB Başkanlığı inceleme başlattı.

Sabah'ın haberine göre, TİB içindeki bürokratları sayesinde birçok kişiyi yasadışı dinleyen yapı, şimdi de kendilerine prim vermeyen bürokratları tehdit etmeye başladı. "Deniz Vatansaver" sahte ismiyle oluşturulan [email protected] gibi adreslerden TİB bürokratlarının mail adreslerine tehdit dolu mesajlar gönderiliyor. Maillerde yeni başkan Ahmet Cemaleddin Çelik'i karalamaya yönelik ifadeler yer alıyor. TİB'de çalışan bürokratlara gönderilen maillerdeki ilginç ifadeler dikkat çekiyor.

TİB'in takip edildiğine vurgu yapılan mesajda "Bu kurumdaki eski tüm personel değiştirilse de, kurumun işleyişi akıl edemeyeceğin yöntemlerle takip edilmektedir. Her şeyin kaydı tutulmaktadır" ifadesi dikkat çekiyor.

Maillerde bürokratlara Ergenekoncular hatırlatılarak Silivri tehdidi yapılıyor. Bürokratlara atılan bir mailde şu ifadeler dikkat çekiyor: "Türkiye'de şu anki olağanüstü durum geçicidir. Bir süre sonra tüm bu hukuksuz işler ortaya çıkacak ve sorumluları hesaba çekilecektir. Ancak size bu işleri yaptıranlar işten yırtarken siz mahkemelerde hesap vereceksiniz ve bugün Ergenekoncuların bulunduğu yere gideceksiniz. Sen sen ol bu işlere bulaşma, kendini düşün. Gelen bu istihbaratçı bozması adamın oyununa gelme. Bu da sana bir dost tavsiyesi, kıymetini bil."

Mailleri incelemeye alan TİB yetkilileri, bürokratlara gönderilen tehdit mesajlarının kurum içinden gönderildiğini tespit etti. Konuyla ilgili kurum içinde inceleme başlatıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?