banner39

TİKA'dan Irak'a 70 kişilik yetimhane yardımı

TİKA, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil Valiliğine bağlı 70 kişi kapasiteli bir yetimhanenin döşemesini tamamladı

Güncel 13.04.2017, 19:27 13.04.2017, 19:27
TİKA'dan Irak'a 70 kişilik yetimhane yardımı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil Valiliğine bağlı 70 kişi kapasiteli bir yetimhanenin döşemesini tamamladı.

Döşemesi tamamlanan yetimhanenin yeniden hizmete açılış törenine Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Erbil Valisi Nevzad Hadi ve IKBY parlamentosunda Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili Aydın Maruf ve yetim çocuklar katıldı.

Açılış töreninin ardından basın toplantısı düzenleyen Erbil Valisi Hadi, IKBY'ye kesintisiz yardımlarından dolayı TİKA'ya teşekkür ederek, kriz içerisindeki bölgeye sunulan desteklerin önemli olduğunu ifade etti.

"YETİMLER TOPLUMUMUZUN HASSAS KESİMİ"

Valilik bünyesindeki yetimhanenin döşemesinin TİKA tarafından yapıldığını dile getiren Hadi, aynı zamanda yetim çocukların temel ihtiyaçlarının da karşılandığını söyledi.

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu İnam ise "TİKA'nın Erbil Yetimhanesi'nin döşenmesi için bir araya geldik. Yetimler toplumumuzun hassas kesimi. İmkanlar çerçevesinde onları sahiplenmek ve desteklemek vazifemizdir. Bu yetimhaneye vermiş olduğu döşeme desteğinden dolayı TİKA'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye hiçbir şekilde dini, etnik ve dil gibi hususları göz önüne almadan hiçbir ayrım gözetmeden imkanlar ölçüsünde ihtiyacı olan herkese yardım etmeye çalışıyor." şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?