banner39

TIR'lar yeraltına çekilecek

İki kıta arasında kara taşımacılığı güzergahında yer alan İstanbul'dan geçen TIR'lar için yeni bir formül düşünülyor. TIR'lar şehir trafiğine girmeden denizden rampalarla taşınacak

Güncel 15.10.2014, 10:15 15.10.2014, 10:44
TIR'lar yeraltına çekilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, TIR trafiğinden kurtarmak istedikleri İstanbul için yeni projeler geliştirdiklerini belirtti.

Bakan Elvan, 'İstanbul'a yönelik yeni projelerimiz olacak. Açıklayacağız onları. Yeraltından yeni bir projemiz olacak. Yeraltı yolları olacak' dedi. TIR'ları rampa ile denizden geçireceklerini dile getiren Bakan Elvan, TIR'ları İstanbul'a sokmayacaklarının altını çizdi.

İşte Bakan Elvan'ın konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Denizyolu taşımacılığında çok ciddi sıkıntılarımız, eksiklerimiz var. Bu sorunun çözümü için çok basit rampalar kuracağız. TIR'lar gelir rampalardan gemilere aktarma yapıp hemen feribota geçer. Oradan da transferi yapılır. İstanbul trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan bir başka husus da bu tür rampalar. Rampa yapacağız. TIR'lar rampa ile İstanbul merkeze inmeden denize geçecek. Denizden nakliyesini sağlayacağız. İstanbul'a sokmayacağız.

banner53
Yorumlar (0)
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?