banner39

Tokatlılardan Halep'e yardım eli

Turhal Belediyesi tarafından Suriye'nin Halep kentine 25 ton un gönderildi.

Güncel 05.12.2016, 19:46 05.12.2016, 19:46
Tokatlılardan Halep'e yardım eli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Turhal Belediyesi çalışanlarının katkıları ile hazırlanan 25 ton unun Suriye'ye gönderilmesi öncesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Halep'te insanlık dramı yaşandığını belirtti.

Halep'in abluka altında olduğunu anlatan Bekler, şöyle konuştu: "Bir taraftan terör örgütleri, bir taraftan Esed rejimi, diğer taraftan uluslararası emperyalist devletlerin kuşatması altında. Savaş ortamı olduğu için dükkanlar açık değil, topraklar ekilemiyor, ekmek, su dahi bulamıyorlar. Tüm altyapı çökmüş durumda. Birleşmiş Milletler duyarsız kalıyor. Türkiye Cumhuriyeti şu anda 2,5 milyon insanı kamplarında ağırlıyor. Ancak yine de bizlerin yardımlarının çok büyük önemi var. Oradaki insanlar açlıktan ölmesinler diye biz de Turhal Belediyesi olarak bir kampanya başlattık. Bu kampanya çerçevesinde şu anda 25 ton un yola çıkıyor. Tahmin ediyorum oradaki aç insanlar için bu 25 ton un çok büyük bir ilaç olacak."

Düzenledikleri yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Bekler; "Önümüzdeki cuma gününe kadar acil su, un, kuru gıda olmak üzere biz bir yardım kampanyası başlattık. Cuma gününe kadar toplanacak yardımları da yine cuma günü öğleden sonra Allah nasip ederse yola çıkaracağız ve direkt Halep'e ulaştıracağız. Yardımlarımızı İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Halep'e ulaştırmayı düşünüyoruz. Bu 25 tonluk yardım Turhal Belediyesi çalışanlarının destekleriyle toplanmış bir yardım." dedi.

Törenin ardından acil yardım tırı 25 ton unu Suriye'nin Halep kentindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere yola çıktı.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?