banner39

banner35

TOKİ'den 'darbe girişimi planı' açıklaması

TOKİ, bazı gazetelerde yer alan, darbe girişimi planının TOKİ'de hazırlandığı yönündeki, haber ve köşe yazılarının kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olabilecek ve kurumun imajına zarar verecek şekilde kaleme alındığı bildirildi.

Güncel 19.07.2016, 15:02 19.07.2016, 15:02
TOKİ'den 'darbe girişimi planı' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ), yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı 15 Temmuz'da gerçekleştirilen, ülkenin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğü, hain darbe teşebbüsünün ardından, 19 Temmuz tarihli bazı gazetelerde yayınlanan "Darbe planı TOKİ'de hazırlandı" şeklindeki özensiz, sorumsuz ve gazetecilik etiğine uymayan haber ve köşe yazısı üzerine açıklama yapma ihtiyacının ortaya çıktığı vurgulandı. 

'İFADE, TAMAMEN FARKLI ALGILAMALARA YOL AÇACAK ŞEKİLDE SUNULMUŞ'

Açıklamada, haberlerin kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olabilecek ve kurumun imajına zarar verecek bir şekilde kaleme alındığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Darbecilerin ifadelerine dayandırılarak yapılan haberlerin kaynağında, '… TİM Komutanı Sezgin Güney'in yanına TOKİ'deki evine gittik.' ifadesi, bahse konu köşe yazısı ile haberin başlığında tamamen farklı algılamalara yol açabilecek sorumsuz bir anlayışla sunulmuştur.

'TÜM YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ'

 

Vatandaşlarımıza bir dost eli yaklaşımıyla hizmet eden, onları nitelikli konut sahibi yapmak, kaliteli yaşam alanları oluşturmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan bir marka olan kurumumuz hakkında, yüce milletimizin önünde soru işareti yaratacak şekilde yapılan sorumsuz, özensiz yayınları kınıyor, tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı belirterek, vatandaşlarımızın bu tip yayınlara itibar etmemelerini önemle arz ediyoruz."

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?