banner15

Trabzon'da 'rehine hakem' skandalını Erdoğan bitirdi

Trabzon'da Gaziantep ile oynanan maçın ardından stadyumda rehin alınan hakemlerin serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi

Trabzon'da 'rehine hakem' skandalını Erdoğan bitirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Trabzonspor ile Gaziantepspor'un 2-2 berabere kaldığı maçın son anlarında yaşanan 'penaltı' pozisyonu sonrası hakemler, Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu tarafından Avni Aker Stadı'ndan 4 saat boyunca çıkarılmadı. Bordo-mavililerin başkanı Hacıosmanoğlu, "Onun için ölmeye hazırım" dediği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın araması üzerine hakemlerin stattan çıkarılmasına izin verdi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Yöneticilerime, 'Trabzon'un misafirperverliğini gösterin. Sabah ben gelene kadar o hakem, o stattan çıkmayacak" dediğini ancak, saygı duyduğu, gönül bağı bulunduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini arayıp "Türkiye, hem dünya genelinde büyük rezillik yaşamayalım. Ama yanlışların da hesabı sorulacak" sözleri üzerine hakemlere en ufak fiziki müdahalede bulunulmadan kenti terk etmelerine izin verdiklerini söyledi.

Karşılaşmanın bitiş düdüğü ardından büyük tepki gören hakem Çağatay Şahan ve arkadaşları, hakem odasına gitti. Raporlarını yazan ve kıyafetlerini değiştikten sonra stadyumdan ayrılmak isteyen hakem ekibine, bordo-mavili yönetimin tüm kapıları kapattığı ve stadyumdan ayrılmalarına izin verilmediği iletildi. Birçok bordo-mavili yönetici de hakem odasının bulunduğu koridordaki sandalyelere oturup beklemeye başladı.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, sabaha karşı Trabzon'da olacağını, kendisi gelinceye kadar hakemlerin stadyumda tutulmasını istemesi üzerine, VIP tribünü önündeki araç giriş kapısı kilitlendi. Ayrıca tribün önünde yaklaşık 500 bordo-mavili taraftar Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler aleyhine tezahürat yapmaya başladı.

Gerginlik sürerken, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisini arayan hiçbir devlet görevlisinin telefonuna çıkmadı ve hakemlerin stadyumda tutulması kararından dönmedi.

Saatler 03.00’ü gösterdiğinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İbrahim Hacıosmanoğlu’nu arayarak, hakemlerin bir an önce güvenli şekilde stadyumdan çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine Trabzon’daki yönetici arkadaşlarına ulaşan Hacıosmanoğlu, hakemlerin çıkarılması talimatını verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 11:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35