Trafik sorununu çözmek için 1500 kamyoncu aranıyor

İstanbul'da trafik yoğunluğunu çözmesi beklenen Kuzey Marmara otoyol projesi için 1500 kamyon şoförü aranıyor.

Trafik sorununu çözmek için 1500 kamyoncu aranıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

3. Köprü’nün açılmasıyla Mahmutbey Geçişi başta olmak üzere belli noktalarda yaşanan trafik sıkıntısını çözecek Kuzey Marmara Otoyol projesi şirketler birliğinde yer alan Limak’ın Başkanı Nihat Özdemir, “Sıkıntının farkındayız, bir an evvel çözmek için yolun yapımına finansmanı beklemeden başladık. Şu an 1500 kamyon şoförü arıyoruz” dedi.

Hürriyet'te Hülya Güler'in haberine göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasıyla birlikte kamuoyunda ‘Mahmutbey sıkıntısı’ olarak gündeme gelen bağlantı yollarındaki trafik yoğunluğunu çözmesi beklenen Kuzey Marmara otoyol projesi için 1500 kamyon şoförü aranıyor. Asya ve Avrupa kesimi olarak iki bölümden oluşan 268 kilometrelik Kuzey Anadolu Otoyol projesini gerçekleştiren konsorsiyumda yer alan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, projeyle ilgili ilk kez konuştu. Kuzey Anadolu Otoyol Projesinin detaylarını, şu ana kadar yürütülen çalışmaları, neden köprü ile eşzamanlı bitirilmediğini ve trafik yoğunluğu için geliştirdikleri geçici çözümleri anlatan Özdemir, “Sıkıntıların farkındayız. Çok az sabır diyoruz. Yolları bitirdikçe açacağız” dedi.

"FİNANSMAN BEKLİYORUZ"

“Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasıyla birlikte yaşanan trafik yoğunlunun farkındayız” diyen Özdemir, köprü bağlantı yollarını bir an evvel bitirmek ve hizmete açmak için finansmanını beklemeden özkaynak kullanarak çalışmalara hızla başladıklarını söyledi. Projede 1500’ü kamyon, 2 bin 100 araç kullanılacağını belirterek söze başlayan Özdemir “Araçların siparişlerini verdik, makineler gelmeye başladı. Ancak tıpkı 3. havalimanı inşaatında olduğu gibi burada da kamyon şoförü sıkıntısı yaşıyoruz. Türkiye’nin her yerinde kamyon şoförü arıyoruz. Ben buradan tüm kamyon şoförlerimizi projede yer almaya davet ediyorum. 600 de iş makinesi operatörü arıyoruz. Projenin tamamı için de 5 bin kişilik istihdam sağlanacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 09:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35