banner15

Trump: Türkiye'ye nutuk atma hakkımız yok!

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, kendi ülkesindeki sorunlar dururken, "Türkiye'ye nutuk atmaya hakları olmadığını" söyledi.

Trump: Türkiye'ye nutuk atma hakkımız yok!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump, başka ülkelere baskı yapmadan önce kendi ülkesini düzelteceğini söyledi.

New York Times gazetesine konuşan Trump, Türkiye gibi müttefik ülkelerde yapıldığı öne sürülen insan hakları ihlallerine müdahale edip etmeyeceğine dair bir soruyu cevapladırırken, "ABD, başka ülkelere baskı yapmadan önce "kendi bozukluklarını düzeltmeli. Bence başkalarına nutuk atma hakkımız yok. Ülkemizde olup bitenlere bir baksanıza! Birileri polis memurlarını soğukkanlılıkla vururken, nasıl başkalarına ders verebiliriz ki?" diye konuştu.

"ERDOĞAN'A GÜVENİYORUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da övgüde bulunan Trump, “Yaşananları tersine çevirebileceği konusunda ona güveniyorum... Bazıları (darbe girişiminin) tertip olduğunu söylüyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, darbe girişimini siyasi rakiplerini "tasfiye etmek için kullanıp kullanmadığına" dair görüşleri sorulduğunda ise, “Dünya ABD’nin ne kadar kötü durumda olduğunu görüyor ve biz buna rağmen sivil özgürlükler hakkında konuşuyoruz. Ama ben çok iyi bir elçi olduğumuzu düşünmüyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 13:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35