banner39

TSK: 31 PKK'lı öldürüldü

TSK yaptığı yazılı açıklamada Dağlıca saldırısından sonra yapılan operasyonlarda öldürülen PKK'lı sayısının 31'e yükseldiğini belirtti

Güncel 21.06.2012, 16:30 21.06.2012, 16:30
TSK: 31 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı, Dağlıca'daki saldırının ardından başlatılan operasyonun ayrıntılarını kamuoyuna duyurmaya devam ediyor.

TSK'dan yapılan açıklamada 'Operasyonda öldürülen terörist sayısı 31'e yükselmiştir. 32'si Kandil'e olmak üzere 448 hedef vuruldu. Saldırının yapıldığı Yeşiltaş Karakolu'nda her türlü teçhizat mevcuttur' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Yeşiltaş Karakolu'na düzenlenen saldırıyla ilgili, ''Her gün tüm iç güvenlik harekat bölgesiyle ilgili çeşitli kaynaklardan çok sayıda duyum (ham haber) alınmaktadır. Bu duyumlar istihbarat uzmanlarınca değerlendirilerek istihbarat haline dönüştürülmektedir. Gerek duyumlar ve gerekse istihbarat bilgileri tüm kullanıcılara gecikmeksizin bildirilmektedir. Bu saldırı olayında da gerekli ikazlar yapılmış ve birlik tarafından güvenlik tedbirleri gözden geçirilerek teyakkuz durumu artırılmıştır. Ayrıca 17 Ağustos 2011 tarihinden günümüze kadar Irak kuzeyinde (sınır ötesinde) tespit edilen 32'si Kandil'de olmak üzere toplam 387 terörist hedefe 448 sortiyle hava harekatı icra edilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

TSK ayrıca, ''Saldırıya maruz kalan yerin Dağlıca'daki üs bölgesine olan mesafesi karayolu ile 10 km, kuş uçuşu 5 km. dir. Bu olayı ikinci bir Dağlıca olayı şeklinde göstermek hem mekan, hem de sonuçları itibariyle doğru değildir'' notu da düştü.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?