banner39

TSK: Balyoz'da beraat edenlerin hakları veriliyor

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davasında haklarında "kesin beraat" kararı verilen muvazzaf askerlerin haklarının iade edilmesi işleminin sürdüğünü açıkladı

Güncel 25.06.2015, 17:30 25.06.2015, 17:51
TSK: Balyoz'da beraat edenlerin hakları veriliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Balyoz" olarak isimlendirilen dava kapsamında, Haziran 2015'de haklarında verilen "beraat" kararı kesinleşen 73'ü muvazzaf, 220'si emekli, 293 personel bulunduğu anmısatılarak, kesin beraat kararı bulunanların haklarının iade edilme işleminin sürdüğü belirtildi.

Söz konusu personele yapılacak işlemlerin, 926 sayılı TSK Personel Kanunu'nda ayrıntılı olarak düzenlendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: YAŞ'da değerlendirmeye tabi tutulacak albay rütbesindeki personel hariç olmak üzere, rütbe ve kademe ilerlemesi hakkını elde eden personelin terfi ve kademe ilerlemesi işlemlerinin yapılmasına devam edilmektedir. YAŞ'ta değerlendirmeye tabi tutulacak albay rütbesindeki personelin değerlendirme işlemleri ise YAŞ'ın Ağustos ayındaki olağan toplantısında yapılacaktır. Halihazırda albay rütbesinde olan personel hakkında YAŞ kararı olmadan terfi kararı verilmesi mümkün değildir. Personelin tutukluluk sebebiyle eksik olan tahakkuk ettirilen özlük hakları da mevcut mevzuat hükümleri çerçevesinde yurtiçi ve yurtdışı görevleri de dikkate alınarak ödenmeye devam edilmektedir. Ayrıca daha önce yurtdışı sürekli göreve seçilen ve tutukluluk nedeniyle görevi iptal edilen personelin, kazanılmış hakları çerçevesinde 2015 yılından itibaren rütbe ve statüsüne uygun kadrolara ataması yapılmaktadır.

Yorumlar (1)
Agit Han 7 yıl önce
SIRF BALYOZ VE ERGENEKON SÜREÇLERİNİN BAŞARISI İÇİN İSTEMEYE İSTEMEYE İKİ DEFA GİTTİM AKP'YE OY VERDİM. MEĞER KARTONDAN KULELER YAPMIŞLAR. ŞİMDİ DE PATLATIYORLAR. YA RABBİ BİR KİŞİNİN KURTULUŞU İÇİN NELER FEDA EDİLİYOR. YAZIK ÇOK YAZIK. BİR SÜREÇ HEBA EDİLDİ. AKP VE HAYRANLARI KINA YAKSINLAR.
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?