banner39

TSK 'Fırat Kalkanı'nda son durumu açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nda son durum açıklandı

Güncel 22.10.2016, 13:49 22.10.2016, 13:49
TSK 'Fırat Kalkanı'nda son durumu açıkladı

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 12-20 Ekim tarihleri arasında, Azaz-Cerablus arasında bulunan 26 meskun mahal ve 155 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığını bildirdi.

TSK'dan yapılan açıklamada, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin milletin emrinde olduğu vurgulanarak, kendisine verilen tüm görevleri geçmişte olduğu gibi bugün de yerine getirme azim ve kararlılığında olduğu belirtildi.

KİLİS'LE KARKAMIŞ ARASINDAKİ HUDUT GÜVENLİĞİ BÜYÜK ÖLÇÜDE SAĞLANDI

TSK'nın açıklamasında, Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 12-20 Ekim tarihlerinde ise Azaz-Cerablus arasında bulunan 26 meskun mahal ve 155 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığı belirtildi.

Dabık'ta kontrolün sağlanmasıyla birlikte; DEAŞ tarafından Türk topraklarına yönelik Katyuşa roketi tehdidinin engellendiği, Kilis ile Karkamış arasındaki hudut güvenliğinin büyük ölçüde sağlandığı vurgulandı. Azaz-Mare hattı ile Rai güneyi arasındaki bölgenin birleştirilerek, doğu-batı ve kuzey-güney istikametlerindeki yol şebekelerinin kontrol altına alındığı ve hareket serbestisinin sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, bölücü terör örgütünün kış dönemini bahara hazırlık amacıyla kullanmasını önlemek için yol kontrol ve operasyonlara yaz kış demeden devam edileceği ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başta PKK/PYD terör örgütü olmak üzere FETÖ/PDY, DEAŞ (IŞİD) ve diğer örgütlerle mücadelesine kararlılıkla devam edeceği vurgulandı. Öte yandan harekatın gerçekleştirilmesinde sivillerle ve sivil yerleşim yerlerinin hedef olarak alınmadığı ve sivil yerleşim alanlarının manevranın dışında tutulduğu belirtildi.

TSK'nın açıklamasında ayrıca yapılan atışlarda düşmanca tutum sergilemeyenlerin muhafaza edildiği ve harekatın her safhasında sivillerin zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterildiği kaydedildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlılıkla, milletin emrinde olduğu belirtilerek, kendisine verilen tüm görevleri geçmişte olduğu gibi bugün de yerine getirme azim ve kararlılığında olduğu vurgulandı. 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?