banner39

TSK, Suriye'de 6 PYD hedefini vurdu

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nda 6 PYD/PKK hedefinin imha edildiğini açıkladı

Güncel 21.10.2016, 08:24 21.10.2016, 12:41
TSK, Suriye'de 6 PYD hedefini vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan bilgilendirmeye göre, başta DEAŞ olmak üzere örgütlerin tehdidini bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.

Harekatın 59. gününde Azaz-Rai-Cerablus hattında gelişmelere yönelik gerekli emniyet tedbirleri alınıyor, halen kontrol edilen bölgede keşif, gözetleme, hedef tespiti, ele geçirilen bölgelerde oluşturulan savunma tedbirlerini geliştirme, çıkacak fırsat hedeflerini etkisiz hale getirme ve kontrol altına alma faaliyetlerine devam ediliyor.

DEAŞ mensuplarının Azaz ve Türkmen Barı meskun mahallerine yönelik bombalı araç saldırıları sonucu 3 muhalif öldü, 11 muhalif yaralandı. Destek sağlayan TSK unsurlarında zayiat ve hasar meydana gelmedi.

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 156 meskun mahalde (yaklaşık bin 265 kilometrekare) kontrol sağlandı.

ÖRGÜT HEDEFLERİNE ATIŞ YAPILDI

Tespit edilen DEAŞ'a ait 40 ve PKK/PYD'ye ait 6 hedefe atış yapılarak örgüt mensupları baskı altına alındı ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakıldı.

Koalisyon güçleri tarafından Tarhin'de DEAŞ unsurlarına yönelik hava harekatında bir araç imha edildi.

DEAŞ'tan alınan bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince 17 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi. Harekatın başlangıcından bugüne kadar çoğu tuzaklanmış 31 mayın ve bin 235 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?