banner39

TSK: Tahammül sınırları zorlanıyor, sabrediyoruz

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bayrak indirme olayı gibi tahammül sınırlarını zorlayan girişimlere karşı serin kanlı olunmaya çalışıldığı vurgulandı

Güncel 09.06.2014, 15:25 09.06.2014, 15:33
TSK: Tahammül sınırları zorlanıyor, sabrediyoruz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Diyarbakır'daki bayrak indirmey olayıyla ilgili yapılan açıklamada, kadınların ve çocukların kullanılarak kitlesel eylemlere zemin hazırlanmak istendiği belirtilerek bayrak indirme olayı gibi tahammül sınırlarını zorlayan girişimlere karşı serin kanlı olunmaya çalışıldığı vurgulandı.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 07 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde hayatını kaybeden bir kişinin, 08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır'da yapılan cenazesinin defnedilmesi maksadıyla toplanan bazı gruplar tarafından, Bağlar ilçe merkezinde kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmıştır.

Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır.

"İKİ KEZ UYARI ATEŞİ AÇILDI"

Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır. Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır.

"KİTLESEL EYLEMLERE ZEMİN"

Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir.

"NEFRETLE KINIYORUZ"

Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiç bir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?