banner39

TSK: Vurulan yerde yerleşim alanı yok

TSK, Kuzey Irak'ta atılan bombaların tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığının belirlendiğini açıkladı

Güncel 02.08.2015, 14:12 02.08.2015, 14:52
TSK: Vurulan yerde yerleşim alanı yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığınca, Irak Kuzeyine icra edilen hava harekatı esnasında vurulan hedefin bir köy olmayıp PKK mensuplarının barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığının tespit edildiği açıklandı. 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Irak Kuzeyine icra edilen hava harekatı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivil şahıslardan ölen ve yaralananların bulunduğu iddiasının yer aldığı belirtildi. 

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığının da bir açıklama yaptığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: 

"Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir. 

Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir."

 

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?