banner15

TSK'dan DAEŞ'e hava operasyonu

TSK, Fırat Kalkanı'nın 34. gününde DAEŞ'e ait 18 hedefe 27 atış yapıldığını ​açıkladı. DAEŞ mensubu 4 örgüt üyesinin öldürüldüğü belirtildi.

TSK'dan DAEŞ'e hava operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için 24 Ağustos'ta başlatılan "Fırat Kalkanı Harekatı" 34. gününde devam ediyor.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, harekat kapsamında Özgür Suriye Ordusu ile DAEŞ arasındaki çatışmalar Ameriyah, Tall Ar, Tall Aşah ve El Eyyubiyah bölgelerinde yoğun olarak sürüyor.

Harekat kapsamında, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen DAEŞ'e ait 18 hedefe, Fırtına obüsleriyle 27 atış yapıldı. Böylelikle harekat süresince toplam bin 307 hedefe 5 bin 34 atım gerçekleştirilmiş oldu.

Koalisyon uçakları da Amiriyah bölgesinde tespit edilen DAEŞ unsurlarına yönelik 3 hava harekatı düzenledi. Harekatlarda 4 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

Teröristlerden temizlenen bölgelerde yapılan aramalarda bulunan 2 tuzaklı mayın imha edildi. Böylece harekatın başından itibaren çoğu tuzaklanmış toplam 28 mayın ve 981 el yapımı patlayıcı muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince etkisiz hale getirildi. Harekat kapsamında, insansız hava aracı Suriye sınır hattında keşif ve gözetleme faaliyetlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 20:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35