TSK'ya 30 bin personel için 286 bin başvuru

Milli Savunma Bakanı Işık, TSK'ya 30 bin personel alınmasına ilişkin şu ana kadar toplam 256 bin kişinin başvurduğunu açıkladı

TSK'ya 30 bin personel için 286 bin başvuru

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ASELSAN tarafından Gölbaşı Radar ve Elektronik Harp Teknoloji Merkezi'nde kurulan "Dinamik RF ve Anten Test Laboratuvarı"nın açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Fikri Işık, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı.

30 BİN PERSONEL İÇİN 286 BİN BAŞVURU

TSK'ya 30 bin personel alınmasına ilişkin başvuruların hangi aşamada olduğuna yönelik soru üzerine Işık, özellikle uzman çavuş, sözleşmeli er ve erbaşla ilgili 19 bin kişilik kadroya şu ana kadar 134 bin müracaat olduğunu bildirdi.

Bakan Işık, subay, astsubay ve askeri okul öğrencileri için 11 bin kadroya ise şu ana kadar 152 bin başvuru yapıldığını açıkladı.

Bu durumun, "Türk milletinin TSK'ya gösterdiği teveccühün çok güzel bir göstergesi" olduğunu ifade eden Işık, şunları söyledi:

"Biz istiyoruz ki Türk Silahlı Kuvvetleri bu noktada en nitelikli insan kaynağına ulaşsın. Özellikle harp okullarımıza yapılan müracaattan memnunuz. Bu müracaatların daha da artması önemli. Türk Silahlı Kuvvetleri hiç şüphesiz dünyanın en güçlü ordularından biri. Türk Silahlı Kuvvetlerini en güçlü kılan en önemli unsur ise insan kaynağı. Bu insan kaynağını daha da artırmak daha da zenginleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu ordu 'peygamber ocağı'dır. Bu ordunun mensubu olmak da gerçekten her Türk gencinin hayalini süsleyen güzel olgudur. Bu açıdan da gençlerimizi Türk ordusuna katılma noktasında ben özellikle bir kez daha davet ediyorum. Başvuruların daha da artacağına yürekten inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 15:46
YORUM EKLE

banner33

banner37