banner15

Tunceli-Erzincan karayolunda tır ve kamyon kuyruğu

Tunceli'de PKK mensuplarınca 2 tırın yakılmasının ardından, Erzincan tarafından Tunceli istikametine gitmek isteyen tır ve kamyonların geçişlerine izin verilmiyor

Tunceli-Erzincan karayolunda tır ve kamyon kuyruğu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli'de, dün PKK mensuplarınca yol kesilip 2 tırın ateşe verilmesinin ardından bir süreliğine trafiğe kapatılan ve daha sonra ulaşıma açılan Tunceli-Erzincan karayolunda tır ve kamyon geçişlerine izin verilmiyor.

Erzincan'dan Tunceli tarafına gitmek isteyen tır ve kamyon sürücüleri, Üzümlü-Tunceli yol ayrımında jandarma ekipleri tarafından durdurularak, geri çevriliyor.

Bazı sürücüler yolun açılma ihtimaline karşın kontrol noktası yakınında beklemeyi tercih ederken, bazı sürücüler ise alternatif yolları kullanmaya başladı.

Kamyon sürücüsü İsmail Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Elazığ'a Tunceli üzerinden gideceğini ancak terör olayı nedeniyle yolun kapatıldığını öğrendiklerini söyledi.

İşlerinin zamanında yetişmesi gerektiğinden mağdur olduklarını belirten Erdoğan, "Şu anda Erzincan'a geri dönüyoruz. Pazartesi'ye kadar bekleyeceğim. Yolun ne zaman açılacağı belli değil. Biz sürekli bu yolu kullanıyoruz." dedi.

Bir başka sürücü Ferit Kalemli de yolun kapalı olmasından dolayı mecburen beklediklerini ve başka güzergahların da yollarını uzattığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 15:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48