Tunceli Ovacık'ta askere saldırı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Kuşluca jandarma karakolu yakınlarında operasyondaki askerlere saldırı ihbarı alındı. Çıkan çatışmada ilk gelen bilgilere göre 2 askerimiz yaralandı

Tunceli Ovacık'ta askere saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Kuşluca jandarma karakolu yakınlarında operasyondaki askerlere saldırı ihbarı üzerine, bölgeye çok sayıda taarruz helikopteri, takviye birlikler ve ambulanslar sevk edildi.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Kuşluca Jandarma Karakolu yakınlarında koruma görevi yürüten güvenlik güçlerine PKK'lılar keskin nişancı tüfeği ile açtığı ilk ateşte 2 asker yaralandı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Kuşluca Jandarma Karakol Komutanlığı'nda görevli personel, güvenliği sağlamak için karakol çevresinde görev yaparken, bugün saat 14.30 sıralarında bir grup PKK'lının silahlı saldırısına uğradı. PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ilk ateşte 2 asker yaralandı. Bölgede bulunan diğer askerlerin anında karşılık vermesiyle bölgede çatışma çıktı. Çatışma sürürken, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları ateş altına aldı. Bu ara çatışmanın sürdüğü bölgeye Ovacık ile Hozat ilçelerinden çok sayıda jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Yaralı askerler helikopterle Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 16:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35