banner39

Tunceli'de KCK operasyonu: 15 gözaltı

Tunceli'de KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında 15 kişi gözaltına alındı

Güncel 11.12.2012, 09:45 11.12.2012, 09:45
Tunceli'de KCK operasyonu: 15 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunceli'de KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında Tunceli Belediyesi, BDP ilçe binası ve yöneticilerinin evlerine Çevik Kuvvet ve Özel Harekât Timleri'nin katıldığı operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.

Sabah erken saatlerde, eş zamanlı başlatılan operasyonda, ilk olarak Tunceli Belediyesi binasında belediye başkanı danışmanlarından Sevim Soylu ve Özel Kalem Müdürü Gürkan Kahraman'ın odaları ve evlerinde arama yapıldı. Danışmanların, bilgisayar ve bazı belgelerine el konuldu. Operasyon kapsamında Pertek, Ovacık ve Nazımiye BDP binalarında arama başlatıldı. BDP Nazımiye ilçe başkanı ise gözaltına alındı.

Sabah 04.00 saatlerinde başlatılan operasyonda, Özel Harekat timleri tarafından yoğun güvenlik önleminin alındığı belediye binasına gelen Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin, "Gürkan Kahraman ve Sevim Soylu arkadaşlarımızın belediyedeki odalarında aramalar yapılıyor. Bu arkadaşlarımızın evlerinde de aramalar gerçekleşmiş. Şu an arama devam ediyor. Bu bir BDP ve KCK operasyonudur." dedi.

BDP Tunceli İl Başkanı Şerafettin Halis ise bunun, Türkiye çapında partilerine yönelik başlatılan bir operasyonun devamı olduğunu belirterek, "Ne arıyorlar bilemiyoruz. Haberimiz olmadan gece yarıları kapılar kırılıp içeri giriliyor, bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Yüzlerce, binlerce arkadaşımız içeride ve tutuklu. Hala bir çoğunun iddianamesi yok. Var olan iddianamelerde saçma sapan, bu siyasi bir katliamın uygalamasıdır." diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü