banner39

Türk büyükelçisi Nadira Kadırova'nın ölümü üzerine Özbekistan Dışişleri Bakanlığına davet edildi

Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen 23 yaşındaki Nadira Kadirova hakkında bilgi almak üzere Özbekistan'daki Büyükelçi Mehmet Süreyya Er, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Güncel 10.11.2019, 12:21
Türk büyükelçisi Nadira Kadırova'nın ölümü üzerine Özbekistan Dışişleri Bakanlığına davet edildi

Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dilshod Akhatov, 23 Eylül'de Özbek vatandaşı Nadira Kadırova'nın ölümüyle ilgili durumu açıklamak için 8 Kasım tarihinde Türkiye Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er'i davet etti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Büyükelçi, Özbek vatandaşının ölümüne yol açan trajik olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve ilgili Türk makamlarının şu anda kapsamlı ve kapsamlı bir soruşturma yürüttüğünü belirtti.

Türkiye büyükelçisi, soruşturmanın objektif olarak yapıldığına dair güvence verdi, Özbek tarafı derhal ve düzenli olarak ilerlemesi ve sonuçları hakkında bilgilendirilecek.

Ne olmuştu ?

23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadırova, bu yıl 24 Eylül'de Ankara'da, Türkiye Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili emekli General Şirin Ünal'ın evinde ölü bulundu. Genç kadın evde Ünal'ın yatalak eşine bakmak için hemşire olarak çalışıyordu.

25 Eylül'de Nadira Kadırova'nın cesedi Özbekistan'a gönderildi.

Medya daha sonra Kadırova'nın intihar ettiğini bildirdi.

Kaynak: ca-news

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?