banner39

Türk öğrenci 82 gündür Mısır'da tutuklu

El-Ezher Üniversitesi önündeki gösterilerde tutuklanan ve 82 gündür cezaevinde bulunan 19 yaşındaki Emre Gürbüz'ü ziyaret için babası Ali Gürbüz ilk kez Mısır'a gitti

Güncel 11.02.2014, 09:13 11.02.2014, 09:32
Türk öğrenci 82 gündür Mısır'da tutuklu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da devam eden olaylar sırasında gözaltına alınan ve cezaevine gönderilen El-Ezher üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Emre Gürbüz 82 gündür cezaevinde tutuklu.

Yeni Şafak'ın haberine göre, 82 gündür oğlu ile sadece telefonda 2 kez görüşen baba Ali Gürbüz, 'El Ezher Üniversitesi'ne hazırlık için gitti. Bir yıl okudu, yatay geçiş için belge almaya gitmişti. Belgeyi alıp Türkiye'de öğrenime başlayacaktı. Üniversite önünde gösteri yapılmış, 2 kilometre aşağıda otobüs beklerken kargaşa arasında kalmış. Gösterinin ortasında kalmış ve polis gözaltına almış' dedi.

Oğlunu görmek için Mısır'a gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen baba Gürbüz, 'Oğlumu görmek için yeni gidiyorum. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmemiz oldu. Bize gerekli kolaylığı yapacakları konusunda söz verdi. Yarın oğlumla görüşeceğim. 82 gün oldu sadece 2 kez telefonla görüştük. Cezaevinde bulunuyor. Durumunun iyi olduğunu söylediler. Yetkililerin oğlumla ilgilenmesini bekliyorum. Mahkeme gününü bekliyoruz henüz mahkeme günü belli değil' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?