banner39

Türk Tabipler Birliği'nden Başbakana hakaret

Kurumun resmi internet sayfasından yapılan açıklamada "Normal/de kimse..." şeklinde ifadeler kullanılarak Başbakan Erdoğan'ın "Normal" olmadığı imasında bulunuldu

Güncel 17.03.2014, 16:12 17.03.2014, 16:12
Türk Tabipler Birliği'nden Başbakana hakaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gezi olaylarını ilk günden itibaren desteklediğini belirten hükümete karşı duruşuyla bilinen Türk Tabipler Birliği, Başbakan Erdoğan'a hakaret niteliğinde bir açıklamada bulundu. Başbakan Erdoğan'ın "Ruh halini" sorgulayan ve "normal olmadığı" kanısına varan bir açıklama yapan TTB, endişeli olduğunu duyurdu. Kurumun resmi internet sayfasından yapılan açıklamada "Normal/de kimse..." şeklinde ifadeler kullanılarak Başbakan Erdoğan'ın "Normal" olmadığı imasında bulunuldu.

"Başbakan Erdoğan'ın duygu durumundan endişeliyiz" başlıklı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi olaylarından bu yana kullandığı dili hekimler olarak kaygıyla izlediklerini belirten TTB, "Dün Gaziantep Mitingi’nde Berkin Elvan’la ilgili söylediklerini dinlediğimizde ise dehşete kapıldık." ifadelerini kullandı.

"Normal/de hiç kimse çocuklarını kaybetmiş iki aileyi karşı karşıya getirmeye çalışmaz. Normal/de hiç kimse ekmek almaya giderken polis tarafından başından vurulan, 269 gün ölümle pençeleştikten sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki bir çocuğu terörist ilan etmez. Normal/de hiç kimse oyun çağında öldürülen bir çocuğun mezarına konan oyuncak misketleri “demir bilye” olarak çarpıtmaz. "Normal/de hiç kimse daha iki gün önce evlâdını toprağa vermiş bir anneyi miting meydanında yuhalatmaz." şeklinde ifadelerin yer aldığı açıklama şöyle devam etti:  Bizler hekimiz. İnsanın bin bir ruh halini, bin bir duygu durumunu biliriz. Başbakan Erdoğan’ın duygu durumundan endişe duyuyoruz. Fevkâlâde endişe duyuyoruz. Kendisi, çevresi, ülkemiz adına endişe duyuyoruz. Endişemizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?