banner39

Türker: Uçaklarımızı İsrail yenilemesin

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, ordunun uçak ve tanklarının modernizasyonunu İsrail'e yaptırmaması gerektiğini söyledi

Güncel 30.07.2012, 15:26 30.07.2012, 15:26
Türker: Uçaklarımızı İsrail yenilemesin

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'nin uçak ve tanklarının modernizasyonunu İsrail'e yaptırmaması gerektiğini söyledi. Türker, Türk uçağını ise Rusya'nın yeni nesil füzeyle düşürdüğünü öne sürdü.

TV 8'de konuşan DSP Genel Başkanı Masum Türker, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Uçağı Rusya'nın yeni nesil füze ile vurduğunu öne süren Türker, "Bakın kurşun izi bulamazsınız. Ve bu işte İsrail'in de parmağı var. Bu uçaklar İsrail'de yenilenirken bunların programları içine İsrail'in kendi güvenliği için koyduğu özel bir virüs vardır. Yeni nesil füze ile söylemek istediğim, sizin elektronik sistemi kilitliyorlar. Ve kendi kendine düşüyorsun. Patlama olmadan. Bizim uçakların içinde bir tehlike var. Bizim uçaklarımızı, tanklarımızı İsrail yeniliyor. Bu yenileme anında İsrail bölgede içine özel bir virüs koyuyor. Ve biz yarın öbür gün çatıştığımızda rahatlıkla düşürürler." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?