banner15

Türkiye bir şüpheliyi Fransa'ya teslim edecek

İzmir'de, saç ektirip estetik ameliyatı olmak için beklediği sırada yakalanan İzmir'de yakalanan IŞİD şüphelisi için Fransız isitihbaratı devreye girdi

Türkiye bir şüpheliyi Fransa'ya teslim edecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransız gizli servisi DGSE, Türkiye'ye gönderdiği yazıda, IŞİD saflarına katılmayı planlayan ve bu nedenle de 'tehlikeli' olduğu belirtilen kişilerin lisetisini iletti. 

Bu listede yer alan isimlerden Mehdibend Said'in, İzmir Karşıyaka'da kaldığı evde yakalandı. Mehdibend, Fransa vatandaşı olduğu ve Türkiye'de suça karışmadığından kurallar gereği sorgulanamadı.

Türkiye'de herhangi bir olaya karışmadığı ve hakkında detaylı bir bilgi olmadığı için de, Mehdibend Said, gönderildiği adliyede, serbest bırakıldı.

Mehdibend Said'in kaçmaması için de, polis teslim alıp bu kez İzmir'in Çiğli İlçesi'nde bulunan Harmandalı Mahallesi Göç İdaresi'ne bağlı merkeze yerleştirdi. Said'in, burada özel ekiplerin gözetiminde bulunduğu açıklandı.

Paris'taki bombalı saldırılar sonrasında, teröristlerin diğer bağlantılarını da çözmek için çalışan Fransa istihbaratı DGSE, İzmir'de İstihbarat Şube müdürlüğü yetkilileriyle bağlantıya geçti.

Fransız istihbarat ajanlarının, Mehdibend Said'i, önümüzdeki Salı günü teslim alacakları öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 18:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35