banner39

Türkiye buna muhtaç mı? Çin'in, 44 kolilik medikal malzemesi tepki gördü

Bank of China Türkiye şubesi, 44 koliden oluşan maske, izole elbise gibi medikal malzemeleri dün İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti. Küçük esnafın bile daha fazla yardım yaptığı dönemde yapılan bu minyatür yardım tepkiye sebep oldu

Güncel 26.03.2020, 15:28 28.03.2020, 11:53
Türkiye buna muhtaç mı? Çin'in, 44 kolilik medikal malzemesi tepki gördü

Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedavisinde kullanılmak üzere medikal malzemelerden oluşan kargoyu uçakla Türkiye'ye getirdi. Çin'den bütün dünyaya yayılan virüs için gönderilen küçük meblağdaki yardım malzemelerinin büyük bir yardımmış gibi lanse edilmesi ise tepkiye sebep oldu.

Çin'in bütün dünya tarafından kendisine açılması muhtemel tazminat davalarını yumuşatmak için böyle eylemlerde bulunduğu düşünüldü.

Türkiye'deki meslek liselerinde bile kısa sürede daha fazlasının üretildiği malzemelerin, bütün bu kaosa sebep olan Çin tarafından gönderilmesi ve kabulü eleştirildi.

Çin Başkonsolos Sözcülüğünün Twitter hesabından, kargo uçağıyla İstanbul'a ulaştırılan medikal yardımlarla ilgili paylaşım yapıldı.

Paylaşımda, "Başkonsolos Cui Wei'nin yönlendirmesi sonrasında, Bank of China Türkiye şubesi, 44 koliden oluşan maske, izole elbise gibi medikal malzemeleri dün İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti." ifadeleri kullanıldı.

Yardım içeriği şu şekilde:

20 bin cerrahi maske

1000 parça koruyucu elbise

1000 parça medikal eldiven

200 koruyucu gözlük

Kaynak: dünyabülteni.net

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?