banner39

'Türkiye ekonomisi normalleşme trendine girmiştir'

Cumhurbaşkanı İbrahim Kalın Beştepe'de gerçekleşen kabine toplantısının ardından basına açıklamalarda bulundu.

Güncel 16.08.2018, 17:36 16.08.2018, 22:26
'Türkiye ekonomisi normalleşme trendine girmiştir'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İbrahim Kalın basına açıklama yaptı.

Kalın, TL üzerindeki spekülasyon ortamının bertaraf edildiğini söyleyerek, 'Katar Türkiye'nin dostu olduğunu gösterdi. Türkiye kimse ekonomik savaş peşinde değildir' dedi. Kalın açıklamasına PKK'ya yönelik operasyonların artarak devam edeceğini belirterek devam etti.

Ekonomi alanında herhangi bir olağanüstülüğün olmadığını belirtti. Türkiye'nin normalleşme trendine girdiğini söyledi.

Kalın'ın konuşmasından kesitler:

"Trump yönetiminin aldığı kararlar sadece Türkiye ile ilgili değildi. AB ile ilgili vergi kararları alınmıştı. Bunun ticaret savaşına evrildiği endişesi herkes tarafından dile getiriliyor. Almanya, Fransa, Katar, Kuveyt ve diğer ülkeler Türkiye’nin yanında olduklarını ifade etmiş bulunuyorlar" 

"Konuyla ilgili hazine ve maliye bakanlığımız çalışma yürütüyorlar. Güzel bir paket hazırlandı. Detaylar ortaya çıktıkça açıklanacak. Ben Katar Emiri’ne gösterdiği asaletli duruşundan dolayı tekrar teşekkür etmek istiyorum. Katar Türkiye’nin gerçek bir dostu olduğunu göstermiştir. Geçen yıl yaşanan körfez krizinde Türkiye oraya yardım etme ve askeri üs konusunda eleştirilere maruz kalmıştı. Şimdi cumhurbaşkanımızın siyasi öngörüsünün ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmış oldu"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?