Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı İsrail'i kınadı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı İsrail'i kınayan bildiri yayınladı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı İsrail'i kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) bir bildiri yayınlayarak Mescidi Aksa'da kutsal değerlere saygısızlık yapan İsrail'i kınadı

Bildiride şu hususlar belirtildi:

​İsrail, dünyanın gözü önünde Müslümanların topraklarını ele geçirme planlarını pervasızca uygulamaktadır. İsrail, İslam dünyasının ortak mukaddesatı olan Mescidi Aksa’ya karşı her fırsatta mütecaviz uygulamalarda bulunmaktadır. Mescidi Aksa’da Müslüman varlığına tahammül edemeyen İsrail, Müslümanlara tecrit uygulamakta ve en tabii haklardan olan ibadet etme hakkına silahla engel olmaktadır.

14 Temmuz olaylarının arkasına gizlenen İsrail, Mescidi Aksa’yı kapatarak, tahrip ederek ve oradaki kutsal emanetleri gasp ederek ağır hak ihlalleri yapmıştır. İsrail, İslam dünyasının mukaddesatına saygılı olmak zorundadır. Bir devlet, öldürerek, yıkarak, işgal ederek ancak çöküşünü hazırlayabilir. Zulüm ilelebet payidar olmayacaktır. İsrail’in İslam Dünyasını ve dünya barışını tehdit eden devlet politikalarını bir kez daha lanetliyoruz.

Son Mescidi Aksa baskınında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. İslam dünyası Filistin’i ve Mescidi Aksa’yı yalnız ve sahipsiz bırakmayacaktır. Yıkılanlar onarılacak, topraklar işlenecek, abluka kalkacak ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti kurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.​

Hamza Akbulut 
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 12:33
banner53
YORUM EKLE

banner39