banner39

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Sözcü gazetesini kınadı

2021 yılının birinci gününde bir gazete sayfasında Ayasofya Camii’nin açılışının 2020 yılının felaketi (!) olarak yayınlanması üzerine TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut tarihinde bir basın açıklaması yapmıştır.

Güncel 01.01.2021, 20:53 04.01.2021, 16:32
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Sözcü gazetesini kınadı

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Ayasofya Camii, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 86 yıl sonra, 24 Temmuz 2020 tarihinde Kuran-ı Kerim tilaveti ile ibadete açılması milletimiz için şereftir. Ülkemize bu heyecanı ve gururu yaşatanlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Milletçe yeni umutların yeşermesi duası ile girdiğimiz yeni yılın ilk gününde bir gazete, Ayasofya Camii’nin açılışını 2020’nin felaketleri(!) arasında göstererek, kin ve nefretini ilan etmiştir. Yapılan bu yayın, bir terör saldırısı gibi milletimizi derinden yaralamıştır. Bu sorumsuzluğu kınıyor, ilgililer hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması çağrısında bulunuyoruz.

Basın özgürlüğü örtüsü ile milletimizin değerlerine, egemenlik haklarına ve bağımsızlığına saldırıda bulunulmuştur. Kökü dışarıda olan bu güruhun sözcülüğünü yaptığı zihniyet, bu ülkede hâkim olamayacaktır. Milletimiz değerlerinin sahibidir, onları korumaya devam edecektir. 

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakıfı olarak, üye kuruluşlarımızla birlikte, Ayasofya Camii’ne karşı basın üzerinden yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Yeni yılın hemen ilk gününde yapılan, bu ihanet provokasyonuna verilecek en güzel cevap, birlik ve beraberliğimizi ve değerlerimizi korumamız olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Av. Hamza Akbulut

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?