banner15

Türkiye Raportörü Piri, Demirtaş tişörtüyle Diyarbakır'da

Türkiye hakkında rapor hazırlayacak olan AP Türkiye Raportörü Piri, terör şüphelisinin tişörtleriyle geziyor. Piri'nin Demirtaş'a yakınlığı hazırlayacağı raporun tarafsızlığına gölge düşürdü

Türkiye Raportörü Piri, Demirtaş tişörtüyle Diyarbakır'da

AP Türkiye Raportörü Piri, HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı ziyaret etti.

2018 Türkiye raporunun hazırlanması kapsamında Türkiye'de siyasi çevrelere ziyarette bulunan Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri başkanlığındaki heyet, Diyarbakır'da Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı ziyaret etti.

​Piri'yi, Başak Demirtaş ve terör şüphelisi Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman tarafından karşılandı.

Demirtaş'ın cezaevinde çizdiği at resminin basılı olduğu tişörtleri giyen Piri ve Başak Demirtaş, ziyareti sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kati Piri, sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Başak Demirtaş'ın evinde sıcak ve samimi bir karşılama. Aile ve avukatların bir arada bulunduğu çok güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Avrupa Parlamentosu, AİHM'in Demirtaş'ın serbest bırakılması için acil olarak karar vermesi yönünde girişimlerde bulunacağız"

Piri'nin, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmek istediği ancak bu talebine yanıt verilmediği ifade edildi.

AP Türkiye Raportörü'nün Türkiye'nin terör şüphesiyle hapiste tuttuğu Demirtaş'a yakınlığı hazırlayacağı raporun tarafsızlığına gölge düşürdü

Kaynak: Rudaw

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48