banner15

Türkiye şehitlerini uğurluyor | FOTO

Türkiye'nin dört bir yanında, önceki akşam İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yanında bombalı terör saldırısında şehit olanlar için cenaze törenleri yapılıyor

Türkiye şehitlerini uğurluyor | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yanında önceki akşam bombalı terör saldırısında şehit olanlar son yolculuğuna uğurlanıyor.

Vodafone Arena Stadı yanında bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru 23 yaşındaki Hakan Tanrıkulu, bugün memleketi Sinop'un Durağan İlçesi'nde 10 bin kişinin katıldığı törenle, gözyaşları arasında toprağa verildi.

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yanında düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen 3 yıllık polis memuru Hakan Tanrıkulu'nun Türk bayrağına sarılı cenazesi, Sinop'un Durağan İlçesi Merkez Mahallesi'ndeki baba evinin önüne getirildi. Burada ailesi ve yakınlarından helallik alındı. Feryat ve ağıtların arşa yükseldiği evin önündeki törenin ardından şehidin cenazesi tören için İsmail Bey Camii önüne getirildi. Buradaki törene Sinop Valisi Hasan İpek, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, protokol üyeleri, askeri erkan ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

HABERİN FOTOLARI İÇİN TIKLAYIN

Törende anne Ayşe Tanrıkulu ve baba Bekir Tanrıkulu ayakta durmakta güçlük çekerek gözyaşlarına boğuldu. Anne Ayşe Tanrıkulu, oğlunun fotoğrafını öperek, "Nasıl kıydılar sana yavrum. Senin acına nasıl dayanacağım" diyerek ağıt yaktı.

Şehit polis Hakan Tanrıkulu, kılınan cenaze namazı ardından Durağan Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ŞEHİT KOCASINA ELİNDEKİ FOTOĞRAFLA KOŞUP SARILDI

İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan hain bombalı saldırıda şehit olan Çevik Kuvvet polisi Yasin İke (24) ve Özel Harekatçı Osman Börklüoğlu (25) için ilk tören Emniyet müdürlüğünde düzenlendi. Şehit ailelerinin gözyaşları , feryatları ve ağıtları,camilerden verilen selalara karıştı. Şehit ailelerinin ay yıldızlı bayrağa sarılıa tabutlarına sarılışları, yürekleri dağladı. 2.5 aylı şehit eşi Özge'nin elindeki düğün fotoğrafıyla koşup sarıldığı kocasının tabutu başındaki görüntüsü herkesi ağlattı.

Şehitlerin Türk bayraklarına sarılı naaşları, dün akşam saatlerinde İstanbul'dan uçakla Kayseri'ye getirildi. Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konulan şehitlerin cenazesi, yakınları ve meslektaşları tarafından alınarak İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Burada İke ve Börklüoğlu için tören düzenlendi. Törene, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir belediye başkanı Mustafa Çelik, Garnizon Komutanı Tuggeneral Ercan Teke, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular,ilçe belediye başkanları şehit Yasin İke'nin babası Üzeyir, annesi Yeter, ağabeyi Adem İke ile ablaları Keziban Eser ve Arife Arıkan, Osman Börklüoğlu'nun babası İsmail, annesi Sevilay, eşi Özge Börklüoğlu ve kardeşleri, her iki şehidin yakınları, arkadaşları ve meslektaşları katıldı.

Şehit polis memurları Yasin İke ve Osman Börklüoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutları alana girer girmez, yakınlarının gözyaşları ve feryatları birbirine karıştı. Şehit yakınları tabutlara adeta koşarak kapandı. 2.5 aylı şehit polis memuru Osman Börklüoğlu'nun eşi Özge, kocasıyla düğün günü çekilmiş fotoğraf ve elindeki yüzüklerle kocasının tabutuna doğru adeta koştu ve sarıldı. Birlikte oldukları fotoğrafı tabuttaki şehit kocasına gösteren Özge'yi yakınları yapıştığı tabuttan güçlükle aldı. Bu arada bazı şehit yakınları bayıldı. Yasin İke'nin ablası Keziban Eser, " Bizim şehitlerimiz ay yıldızlı bayrağa sarıldı. PKK'nın köpekleri, dağlarda , inlerde yaşayıp, geberiyor" diye bağırdı. Şehit yakınlarından yaşlı bir kadının " Türkiye'nin düşmanı çok. Ağlayıp da onları sevindirmeyin. Onlar şerefsiz, adi, sokak köpekleri" diye gözyaşı döktü. Şehitler için yapılan saygı duruşu ve okunan duaların ardından şehit 2 polis memurunun cenazesi, Emniyet Müdürlüğü'ndeki törenin ardından Hunat Camisi'ne getirildi. 

ADANA ŞEHİTLERİNİ UĞURLADI

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan polis memurları 31 yaşındaki Adem Oğuz ve 22 yaşındaki Mehmet Atıcı, Adana'da son yolculuklarına uğurlandı.

Merkez Sabancı Cami'nde düzenlenen uğurlamaya Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, milletvekilleri, vatandaşlar ve şehitlerin yakınları katıldı.

4 AYLIK OĞLU UĞURLADI

6 yıllık polis memuru olan Adem Oğuz'u son yolculuğuna uğurlamaya, 2 yıllık eşi Belkız Oğuz, 4 aylık oğlu Fatih Selim ile birlikte geldi. Şehidin babası Ali, annesi Yeter Oğuz da törende gözyaşlarına boğuldu. Anne Yeter ve Belkız Oğuz, şehidin tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

6 AYLIK POLİSTİ

Şehit polislerden MHP Kayseri Milletvekili, eski TTK başkanlarından Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun yakın akrabası Mehmet Atıcı'yı son yolculuğuna uğurlamaya da babası İsmail, annesi Esin Atıcı ile birlikte çok sayıda akrabası geldi. Annesi Esin Atıcı, 6 aylık polis memuru olan Mehmet Atıcı'nın arkasından, "Kuzum, bizi bırakma" diye gözyaşı döktü.

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı törene gelenlere cami girişinde üst araması yapıldı. Çatılarda keskin nişancıların nöbet tuttuğu cenaze namazlarını, İl Müftüsü Arif Gökçe kıldırdı. Törenin ardından şehitlerden Adem Oğuz, toprağa verilmek üzere Aladağ İlçesi'ne bağlı Kıcak Köyü'ne, Mehmet Atıcı ise İmamoğlu İlçesi'ne toprağa verilmek üzere götürüldü.

BAŞSAVCI, HAKİM VE SAVCILARLA YÜRÜDÜ

Adana Adliyesi'nde görevli hakim ve savcılar da uğurlama töreninin bulunduğu alana yürüyüş yaptı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın da katıldığı yürüyüşte, dev Türk bayrağı açıldı. Adliye çalışanları, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları ile Adliye binasından yaklaşık 300 metre uzaktaki Merkez Sabancı Cami'ne yürüyerek düzenlenen törene katıldı.

2 ŞEHİT TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit Mehmet Atıcı'nın cenazesi Adana'da Merkez Sabancı Cami'nde düzenlenen törenin ardından İmamoğlu İlçesi'nde Fatih Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Burada alınan helallik ardından okunan duaya Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı. Daha sonra şehidin cenazesi konvoyla Saygeçit Mahallesi Mezarlığı'na götürüldü. Anne Esin Atıcı, oğlunun fotoğrafını taşıyan polislere sarılarak gözyaşı döktü. İl Müftüsü Arif Gökçe'nin kıldırdığı 2'nci cenaze namazı sonrasında şehit Mehmet Atıcı, gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Mehmet Atıcı'nın 15 Temmuz darbe girişiminden 1 hafta önce göreve başladığı belirtildi.

Şehit polis memuru Adem Oğuz'un cenazesi ise tören sonrası merkez Çukurova İlçesi'ne bağlı Belediyeveleri Mahallesi'ndeki babasının evine götürüldü. Burada alınan helallik sonrası, şehidin cenazesi Aladağ İlçesi'ne bağlı Kıcak Köyü'nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

ŞEHİT POLİSİN BABASI: YAVRUM BÖYLE Mİ GELECEKTİN

İstanbul'daki bombalı saldırıda şehit olan 5 aylık polis memuru, 21 yaşındaki Durmuş Öcal'ın cenazesi, Isparta'daki evine getirildiği sırada babası Şerafettin Öcal, "Yavrum böyle mi gelecektin?" diyerek gözyaşı döktü. Anne Keziban Öcal ise "Ağlama yavrum" diye tabuta sarılıp ağladı.

Şehit polis memuru Durmuş Öcal'ın cenazesi gece yarısı Isparta'ya getirilerek Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulaması Hastanesi morguna konuldu. Bugün saat 11.00'de dualarla morgdan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, merkez Doğancı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Yüzlerce kişinin gözyaşlarıyla karşıladığı cenaze aracı baba evine getirildiğinde duygulu anlar yaşandı.

"AĞLAMA YAVRUM"

Şehidin babası Şerafettin Öcal ile annesi Keziban Öcal'ın feryatları yürek yaktı. Şerafettin Öcal oğlunun tabutuna dokunup, "Yavrum böyle mi gelecektin" diye gözyaşı döktü. Kadın polis memurlarının desteğiyle ayakta durmaya çalışan Keziban Öcal da cenaze aracına çıkıp oğlunun tabutuna sarıldı. "Ağlama yavrum" diye tabutu bırakmayan anne daha sonra araçtan indi. Ardından dualar eşliğinde şehidin cenazesi tören için Isparta Valiliği önüne götürüldü.

Şehit polisin ağabeyinin Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde uzman çavuş, ablasının ise İstanbul'da hemşire olarak görev yaptığı belirtildi.


ŞANLIURFA'DA ŞEHİT POLİSLER İÇİN TÖREN

İstanbul'daki terör saldırılarında şehit olan polis memurları 24 yaşındaki Mehmet Taş ve 21 yaşındaki Enes Çiçek için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Kasım Gülpınar ve İbrahim Halil Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, şehitlerin aileleri, yakınları, askeri erkan ve polisler katıldı.

Meslektaşlarının omzunda bahçeye getirilen şehitlerin Türk bayraklarıyla örtülü tabutlarına sarılan yakınları gözyaşı döktü. Törene katılan Bakan Çelik, şehit ailelerine başsağlığı diledi.

BAKAN ÇELİK: DERDİMİZ HUZUR VE BARIŞ

Bakan Faruk Çelik, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Bizi, vatansız bırakmak, vatanımızı bölmek ve bu ülke üzerinde çirkin emellerini gerçekleştirmek isteyen taşeronlar, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle iş başındalar. Bu vatan hepimizin. Şehit kanlarıyla sulanmış yurdumuz hepimizin yurdudur. Biz bin yıldır beraberiz, bin yıldır birlikte yaşıyoruz. Birliğimizi beraberliğimizi bozamazsınız. Tek tek canımızı veririz, yine de bir karış toprağımızı vermeyiz. Bugün ülkemizin birçok yerinde şehitlerimizin cenazelerini kaldırıyoruz. Derdimiz huzur ve barış. Bunun için atılması gereken ne adımlar varsa o adımları atıyoruz. Ey taşeronlar, bozgunculuk yapanlar, ne istediniz Bozovalı Mehmet Taş'tan, Siverekli Süleyman Korkut'tan, Suruçlu Enes Çiçek'ten ne istediniz 33 gencecik fidandan?"

Konuşmaların ardından şehit polislerin özgeçmişleri okundu ve İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua edildi. Şehit polislerden Enes Çiçek'in cenazesi Balıklıgöl platosundaki Dergah Camisi'ne, Mehmet Taş'ın cenazesi ise Bozova İlçesi'ne götürüldü. Şehit Süleyman Korkut'un cenazesi ise dün Siverek'te toprağa verilmişti.

ŞEHİT POLİS ÇİÇEK'İN CENAZESİ DEFNEDİLDİ

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenin ardından 6 aylık polis memuru Enes Çiçek için Dergah Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Silah arkadaşları tarafından alınan Türk bayrağını sarılı şehidin tabutunun getiriliş sırasında yakınları ağıt yaktı. Cenazenin musalla taşına konulmasının ardından İl Müftüsü İhsan Açık, 10 imamla birlikte cenaze namazı kıldırıldı. Şehit polis Çiçek'in cenazesi, helallik alındıktan sonra Yeni mezarlığa götürüldü. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de şehit polisin Türk bayrağına sarılı tabutuna omuz verip bir süre taşıdı. Şehit polis Enes Çiçek'in cenazesi, törene katılan birlerce kişinin "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları eşliğinde götürüldüğü Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi.

ŞEHİT MEHMET TAŞ, BOZOVA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

İstanbul'daki terör saldırılarında şehit olan 24 yaşındaki Mehmet Taş’ın cenazesi, İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki törenin ardından Bozova İlçesi'ne bağlı Gerdek Mahallesi’ndeki baba evine son kez götürülerek helallik alındı. Şehit Mehmet Taş için ikindi vakti mahalle camisinde cenaze töreni düzenlendi. Törene Vali Güngör Azim Tuna, Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, şehidin babası Salih, annesi İmhan, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin annesi İmhan ve babası Salih Taş, Türk bayrağıyla örtülü tabuta kapanıp uzun süre gözyaşı döktü. Kürtçe ağıtların yakıldığı şehidin cenazesi, kıldırılan cenaze namazının ardından helallik alınarak aile mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Üçü kız, yedi çocuklu ailenin ortanca çocuğu ve bekar olan şehit polis Mehmet Taş'ın 6 aylık polis olduğu belirtildi.

Muşlu şehit polis Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

İstanbul Beşiktaş'taki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Murat Yılmaz, memleketi Muş'ta Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yanında bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Murat Yılmaz için Muş Valiliği önünde tören düzenlendi. Neriman- Nazım Yılmaz çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü Murat Yılmaz'ı yüzlerce kişi son yolculuğuna uğurlamak için hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından şehit polis memuru için dua okundu. Şehit yakınları cenaze başında Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Törene katılanlar 'Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı. Şehidin babası Nazım Yılmaz ayakta durmakta güçlük çekti. Vali Seddar Yavuz tören boyunca şehit babası Nazım Yılmaz’ın elini bırakmadı. Törende konuşan Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi:

"Murat’ımı muradına eremeden kara toprağa gönderdiler ama biz biliyoruz ki inanıyoruz ve güçlüyüz. Biz Müslümanız elhamdülillah. Biz şehit olanların ölmediğine onların canlı olduğuna, diri olduğuna ve peygamber efendimize komşu olduğuna iman ederiz. O yüzden ölümler bizim için ölüm değildir. Başlangıçtır, diriliştir, Allah’a kavuşmaktır. Allah yolunda ölmektir. İşte Murat kardeşimizde öyle yaptı. Vatanına, milletine, bayrağına ve dinine sahip çıktı ve gencecik yaşında şehit oldu."

Tekbirler eşliğinde ambulansa konulan şehidin cenazesi Çağlayan Cami'ne götürüldü. Murat Yılmaz'ın cenazesi kılınan cenaze namazı sonrası Taşo Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

NİĞDE ŞEHİDİNİ UĞURLADI

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru 24 yaşındaki Bora Çelik'in cenazesi, memleketi Niğde'nin Bor İlçesi'nde törenle toprağa verildi.

İlçe merkezindeki Bor Paşa Cami'nde düzenlenen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, milletvekilleri, çok sayıda kişi ve şehidin ailesi katıldı. Bekar olan ve 4 ay önce göreve başlayan şehit polis memuru Bora Çelik'in güçlükle ayakta duran babası Nuri, annesi Rahime Çelik'i, yakınları teselli etmeye çalıştı.

BAKAN'DAN HATIRA ORMANI İSTEDİ

Törene polis şapkasıyla katılan şehit annesi Rahime Çelik, kendisine başsağlığı dileyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan oğlunun adının verileceği hatıra ormanı istedi. Şehidin cenazesi törenin yapılacağı alana getirildiğinde yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından şehit polis Bora Çelik'in cenazesi, Bor İlçe Şehitliği'nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehit polis Çetin Sarıkaya, Elmadağ'da toprağa verildi

İstanbul Beşiktaş'taki Vodafone Arena Stadı yanında teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polislerden 29 yaşındaki Çetin Sarıkaya'nın cenazesi, Ankara'nın Elmadağ İlçesi'nde kılınan cenaze namazından sonra Elmadağ Şehitliği'nde toprağa verildi. Şehidin annesi İnci Sarıkaya oğlunun cenazesinde "Seni bu hale getirenler kahrolsun" dedi.

İstanbul'da hain terör saldırısında, çevik kuvvette şoför olarak görevli henüz 8 aylık polis memuru, bekar, Çetin Sarıkaya'nın cenazesi Sungurlu Camii morguna getirildi. Şehidin Kurtuluş Mahallesi, Kerse Sokak'ta 2 katlı 6 numarada oturan ailesinin evinde ise gözyaşı döküldü. Memur babası Adem 1997 yılında vefat eden şehit Çetin Sarıkaya'nın annesi 55 yaşındaki İnci Sarıkaya, oğlunun tabutunun başında göz yaşı döktü. Anne Sarıkaya, "Seni bu hale getirenler kahrolsun" derken, evli olan ablası ise şehit kardeşinin tabutuna yaklaşırken baygınlık geçirip yere yığıldı. Şehidin ablasına sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Şehit polis Çetin Sarıkaya'nın cenazesine ailesi, milletvekilleri, yakınları, meslektaşları, askeri yetkililerle vatandaşlar katıldı. Şehidin cenazesi, Kurtuluş Mahallesi'ndeki Sungurlu Camii'nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra helallik alındı, polislerin omuzunda cenaze aracına konuldu. Şehit polis memuru Çetin Sarıkaya, Elmadağ Şehitliği'nde toprağa verildi.

Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü'nden 4 yıl önce mezun olan polis memuru Çetin Sarıkaya, atanamadığı için çok sevdiği mesleğini yapma imkanı bulamadı. Şehit Sarıkaya'nın ilk görev yeri İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet biriminde henüz 8 aylık polis memuru ve şoför olarak görev yapıyordu. Polis memuru Çetin Sarıkaya, 4 kardeşin 3'üncüsü olduğu, en küçük kardeşinin Muğla'da Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaparken, büyük kardeşi ablasının evlendiği, ailesinin üçüncü çocuğu olan diğer kardeşi ise Elmadağ'da minibüs şoförlüğü yaptığı belirtildi. Bombalı saldırının olduğu Cumartesi günü izinli olan şehit polis Çetin Sarıkaya'nın Beşiktaş-Bursaspor maçı nedeniyle göreve çağrıldığı ifade edildi.

Şehit polis Eskişehir'de gözyaşlarıyla toprağa verildi

İstanbul Dolmabahçe'deki bombalı terör saldırısında şehit olan 3 aylık polis memuru 29 yaşındaki Uğur Ürker memleketi Eskişehir'de gözyaşları içinde toprağa verildi.

İstanbul'da önceki gece çevik kuvvete yönelik düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen polislerden Uğur Ürker için bugün öğle vakti Eskişehir Reşadiye Camisi'nde tören düzenlendi. Bekar olan polis memuru Uğur Ürker'in cenaze törenine şehidin işçi emeklisi babası Mehmet Ürker, annesi Ülviye Ürker, kardeşi Tayfun Ürker, yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP milletvekilleri Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, 1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Tümgeneral Göksel Kahya ile çok sayıda kişi katıldı.

BABA: VATAN SAĞ OLSUN

Bakan Nabi Avcı, Reşadiye Camisi yanında kurulan taziye çadırında şehidin babası Mehmet Ürker ile annesi Ülviye Ürker'e başsağlığı diledi. Baba Mehmet Ürker de "Vatan sağolsun" dedi. Cami bahçesinde şehidin tabutu yanında duran polis memuru gözyaşlarına hakim olamadı.

Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra şehit Uğur Ülker'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu polislerin omzunda Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne ait cenaze aracına kadar taşındı. Bakan Nabi Avcı da şehidin babası Mehmet Ürker'in elini tutarak tabutun arkasında yürüdü. Şehidin tabutu daha sonra cenaze aracına alındı.

KADINDAN ASKER SELAMI

Adının Aynur Eker olduğu öğrenilen bir kadın cenaze aracı protokolün yanından geçerken aracın önünde durup asker selamı verdi. Eker daha sonra yanına gittiği bakan Avcı'ya sarılıp ağladı.

Şehit polis memuru Uğur Ürker, Kanlıpınar Şehitliği'ne götürülerek gözyaşları içinde toprağa verildi.


ŞEHİT İKİZİNE SON BAKIŞ

İstanbul Beşiktaş'ta önceki gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polislerden 23 yaşındaki Hüseyin Akyüz, Bursa’da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit polisin ikiz kardeşi Hasan Akyüz’ün tabuta son bakışı yürekleri dağladı.

İstanbul’daki hain terör saldırısında şehit olan çevik kuvvette görevli 1,5 yıllık polis memuru Hüseyin Akyüz için Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Mihraplı Camii’nde öğle vakti tören düzenlendi. Törene 12 yıl önce Erzurum’dan gelerek Bursa’ya yerleşen baba Nizam Akyüz ve anne Bahire Akyüz, şehidin ikiz kardeşi Hasan Akyüz ve iki ağabeyi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük ile 8 bine yakın vatandaş katıldı.

Şehit polisin anne ve babası törende güçlükle ayakta dururken, Karabük Üniversitesi İşletme bölümü öğrencisi ikiz kardeşi Hasan Akyüz gözyaşlarına boğuldu. Hasan Akyüz’ün kardeşinin tabutuna son bakışı ve gözyaşları törene katılanların yüreklerini dağladı.

Cenaze namazının ardından cenaze omuzlarda taşınırken, törene katılanlar “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile yürüdü. Yürüyüş sırasında Beşiktaş formasının üzerine Bursaspor atkısı saran genç, dikkat çekti.

Mihraplı Camii’ndeki törenin ardından şehit polis memuru Hüseyin Akyüz’ün cenazesi Hamitler Polis Şehitliği’nde toprağa verildi.

Şehit polis Adem Serin Gaziantep'te defnedildi

İstanbul'da düzenlenen terör saldırılarında şehit olan polis memuru 24 yaşındaki Adem Serin'in cenazesi, memleketi Gaziantep'te gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin polis kıyafeti giyen 6 yaşındaki kardeşi Ahmet Serin, ağabeyini asker selamıyla son yolculuğuna uğurladı.

Şehit polis memuru Adem Serin için öğle vakti Baheaddin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya, milletvekilleri Abdülhamit Gül, Nejat Koçer, Abdülkadir Yüksel ve Mehmet Gökdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, polisler, askerler, şehidin ailesi ile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beş kardeşin en büyüğü olan şehit polisin cenazesi, polislerin omzunda camiye getirilirken dedesi Ali Yılmaz da tabuta omuz verip bir süre taşıdı. Törende şehit oğlunun Türk bayrağıyla örtülü tabutunun başına gelen İsminur Serin, "Bir oğlum öldü, biri daha yetişiyor. Kimseye teslim etmeyiz bu ülkeyi. Bir Adem'im gitti, bir Adem'im daha geliyor. Ağlamıyorum oğlum dik duruyorum. Köpeklere meydan vermeyiz, şehidim ölmez. Kendileri ateşlerde yansın. Sabır ver Allah'ım sabır, bütün ölenler bizim evladımız. Allah'a emanet ol şehidim" diyerek ağıt yaktı.

ŞİMŞEK: ŞEHİTLER ÖLMEZ, TOPRAKLAR BÖLÜNMEZ

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör örgütünün Türkiye'nin çevresiyle olan ilgisini koparmaya çalıştığını kaydederek, "Terör örgütleri Türkiye'yi zor duruma sokmak için işbirliği yapıyor. Türkiye hep birlikte mücadele vermeye hazırdır. Şehitler ölmez, topraklar bölünmez. Bunlar hak ettikleri cezanın en alasını alacaklar en ufak bir tereddüt olmasın" dedi.

AĞABEYİNİ ASKER SELAMIYLA UĞURLADI

Törende şehidin kız kardeşleri Emine, Tuğba ve Gülnaz Serin ağabeylerinin polis kıyafetlerini giyerek katıldı. Tabut başında gözyaşı döken Serin kardeşlerden 6 yaşındaki Ahmet Serin, tabut başında asker selamı verdi. Şehidin anneannesi Zekiye Yılmaz da, torununu son yolculuğuna uğurlarken, "Dik duruyoruz yavrum, cennete uğurluyoruz seni, bütün şehitler benim oğlum, hepsinin mekanı cennet olsun" diyerek gözyaşı döktü.

Bekar ve 4 yıldır İstanbul'da olduğu belirtilen şehit polis Adem Serin'in cenazesi, kıldırılan cenaze namazının ardından polislerin omzunda cenaze aracına taşındı ve Asri Mezarlıktaki şehitlikte gözyaşlarıyla defnedildi.


Şehit Babası: 'O ayakta dimdik dururdu, ağlamayın'

İstanbul'daki bombalı terör saldırısında şehit olan polislerden 24 yaşındaki Emre Horoz'un cenazesi memleketi Konya'nın Seydişehir İlçesi'nde yaklaşık 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Şehit babası Mustafa Horoz, törende yakınlarını ağlamamaları konusunda uyararak, "Lütfen ağlamayın. O dimdik ayakta dururdu, ağlamayın" dedi.

Yaklaşık 2 yıl önce göreve başlayan polis memuru Emre Horoz, İstanbul Beşiktaş'da düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit oldu. Şehit Horoz'un cenazesi dün akşam memleketi Konya'nın Seydişehir İlçesi'ne getirildi. Şehit Horoz'un cenazesi bugün morgdan alınıp Stat Mahallesi'nde oturan dedesi Ali Öztürk'ün, evine getirildi. Burada alınan helalliğin ardından törenin yapılacağı hükümet meydanı önüne getirildi. "

AĞLAMAYIN, DİMDİK AYAKTA DURUN"

Yaz aylarında Seydişehir'de inşaatlarda demir ustası olarak çalışan ve kışları da İstanbul'da oğlunun yanında taksi şoförü baba Mustafa Horoz, tören alanında ağlayan yakınlarını uyararak, "Lütfen ağlamayın. O dimdik ayakta dururdu, ağlamayın. Hainleri güldürmeyin. Ağlamayın siz de dimdik ayakta durun" dedi.

Eşinin tabutunun başına gelip, fotoğrafını okşayan eşi Nazife Horoz da, "Allah’ım nasıl dayanacağım?" 'diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Emine Horoz da oğlunun tabutuna sarılıp vedalaştı.

Törene Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Ak Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Uğur Kaleli, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, şehidin ailesi, yakınları ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Düzenlenen resmi ve dini törenin ardından şehit Horoz'un cenazesi Akyol Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.

DİYARBAKIR'A TAYİNİ ÇIKMIŞ

Geçen yıl Temmuz ayında evlenen ve 6 ay önce dünyaya gelen Evra ve Elif adındaki ikiz kızlarını yetim bırakan şehit Horoz'un, ilk görev yerinin İstanbul olduğu belirtildi. Şehit Horoz'un, Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki diğer illeri tercih ettiğini ancak İstanbul'a atandığı kaydedildi. Şehit polis memuru Horoz'un en son Diyarbakır'a atandığı ancak, henüz yerine görev yerine başlamadığını, İstanbul'da oturan eşi ve çocuklarını da Seydişehir'deki eşinin ailesinin yanına bıraktığı ifade edildi. Şehit Polis mumuru Horoz'un sosyal paylaşım sitesi facebook sayfasında, bir arkadaşının "Şırnak’ı boşuna mı temizledik, devrem. Birinci sıraya yazmamışsın" yorumu üzerine "Gardaşım ben temiz yeri ne yapayım? Temizlik yapmak istiyorum" yanıtı verdiği görüldü.

FANATİK GALATASARAYLI

Sosyal paylaşım sitesinde fanatik Galatasaraylı olduğu görülen şehit polis memurunun daha önce Galatasaray'ın, eski kaptanı ve teknik direktöre Bülent Korkmaz ile çektirdiği fotoğrafı 'Büyük kaptan' mesajıyla paylaştığı görüldü.

Yozgat, şehit polisini uğurlandı

İstanbul Beşiktaş’ta hain terör saldırısı sonucu şehit düşen çevik kuvvet polisi Mustafa Kemal Devrilmez, memleketi Yozgat’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Sarıkaya ilçe merkezinde bulunan Barbaros İlkokulu bahçesinde düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi, yakınları, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, şehidin mesai arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yozgat Müftü Vekili İsmail Karadavut'un öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit polis memuru Mustafa Kemal Devrilmez, Köprücek mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Bekar olan şehit Devrilmez’in Yozgat Polis Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1 yıldır İstanbul’da görev yaptığı belirtildi. Tören sırasında şehidin annesi Şerife, babası Özbay, kız kardeşi Edanur ve erkek kardeşi Muammer Devrilmez cenazede göz yaşı döktü.


Şehit yakını: İdam etmezseniz hakkımı halel etmem

Beşiktaş’taki bombalı terör saldırısında şehit düşen polis memuru 21 yaşındaki Mehmet Zengin Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisinden gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. 3 ay önce göreve başlayan şehit polis memuru Mehmet Zengin için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisinde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törende şehidin annesi Birsen Zengin, babası Kadir Zengin ile kardeşi Tuna Zengin ayakta durmakta güçlük çekerken teyzesi Songül Soğukpınar’da yeğeninin cenazesi giderken tabutuna sarılmak isterken baygınlık geçirdi.

Törene Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile kuvvet komutanları, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis eski başkanı Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile şehidin görev arkadaşları, yakınları ve yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

YALVARIRIM KANINI YERDE BIRAKMAYIN

Şehidin teyzesi Songül Pınar, taziyede bulunan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’a sarılarak, “Ne olur komutanım yiğidimin, yiğitlerimizin, canlarımızın kanını yerde bırakmayın” diye gözyaşı döktü.

Şehit Mehmet Zengin’in Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan annesi Birsen Zengin, “Polisimizin askerimizin ne suçu var. Yavrum memleketine aşıktı, vatanını çok severdi. Yavrum, kuzum, ciğerparem” diye gözyaşı döktü.

İDAM ETMEZSENİZ BURADA BULANAN SİYASİLERE HAKKIMI HELAL ETMEM

Cenaze töreninin ardından şehit polisin kuzeni, söyleyeceklerinin yanlış anlaşılmamasını, siyaset yapmak gibi bir amacının olmadığını hatırlatarak önce teröre tepki gösterdi ve törendeki devlet protokolü ve siyasilere yönelik, “Gerekiyorsa idamı geri getirin. Terör belasını cezasız bırakmayın. İdam gelmezse, onların kanı yerde kalırsa davacı olacağım. Buradaki devlet yöneticileri ve siyasilere hakkımı halel etmem” diye konuştu.

Acılı şehit babası: İntikamını alacağım

İstanbul'da düzenlenen çifte bombalı terör saldırısında şehit düşen polis memuru 33 yaşındaki Hüseyin Dalgılıç'ın İzmir'de yapılan cenaze töreninde, oğlunun dünyaya geldiği 19 Mayıs tarihini gösteren acılı baba Şaban Dalgılıç, "Biz Atatürkçüyüz. Bu tarihe iyi bakın. Bunun intikamını alacağım" diye konuştu. Polis memuru ve 7 aylık hamile olan Çiğdem Dalgılıç, şehit eşinin fotoğrafını bir an olsun elinden bırakmadı. Gözü yaşlı kadın cenaze törenine hain saldırıda şehit olan eşinin üniformasıyla katıldı. Namazın ardından şehidin eşi Dalgılıç, 1.5 yaşındaki kızı Karaca Dalgılıç'ı kucağına alıp korteje katıldı.

İstanbul'un Beşiktaş İlçesi'nde düzenlenen bombalı çifte terör saldırısında şehit olan 6 yıllık polis memuru Hüseyin Dalgılıç için İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ndeki Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Başbakanlık Başdanışmanı Ömer Sertbaş, AK Parti, CHP ve MHP İzmir milletvekilleri, askerler, şehidin meslektaşları, annesi Nevcihan Dalgılıç, babası Şaban Dalgılıç, 5 yıllık eşi polis memuru Çiğdem Dalgılıç, kardeşleri Atilla Dalkılıç, Metehan Dalgılıç, yakınları ve çok sayıda İzmirli katıldı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Dalgılıç'ın Türk bayrağına sarılı tabutu camiye polislerin omuzlarında getirildi. Musalla taşına konan tabut önünde, şehidin ailesi ve törene katılanlar dua etti. Baba Şaban Dalgılıç, oğlunun fotoğrafındaki doğum tarihi olan 19 Mayıs'ı göstererek, "Biz Atatürkçüyüz. Bu tarihe iyi bakın. Bunun intikamını alacağım" diye konuştu. Şehidin annesi Nevcihan Dalgılıç yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Dalgılıç, 3 çocuğundan en büyüğünü kaybetmenin acısını yaşadı. Acılı anne, oğlunun tabutu önündeki fotoğrafa sarılıp son kez öptü. Baba Dalgılıç, eşinden dirayetli olmasını istedi.

EŞİNİN ÜNİFORMASIYLA TÖRENE KATILDI

Şehit polis memuru Hüseyin Dalgılıç'ın kendi gibi polis memuru olan 7 aylık hamile eşi Çiğdem Dalgılıç törene eşinin üniformasıyla katıldı. Elinden şehit eşinin fotoğrafını bir an olsun bırakmayan gözü yaşlı kadın, eşinin fotoğrafını tuttuğu elleriyle karnındaki bebeğine sarıldı. Eşine son kez bakan talihsiz kadın yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Şehidin 1,5 yaşındaki kızı Karaca Dalgılıç da törene getirildi. Şehidin yakınları da Türk bayrağına sarılı tabuta kapanıp gözyaşı döktü. Törene katılan protokol üyeleri, aileye baş sağlığı diledi. Öğlen kılınan cenaze namazının ardından şehidin tabutu, polislerin omuzlarında polis cenaze aracına kondu. Daha sonra, törene katılanlar şehidi, polis kortejinde son kez selamladı. Şehidin eşi Dalgılıç, kızları Karaca'yı da kucağına alıp korteje katıldı. Şehit Dalgılıç, Işıkkent Polis Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.


İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Çapat, son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı terör saldırısında şehit olan 20 yaşındaki polis memuru Yakup Çapat, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Ankara Karşıyaka Camii'ndeki cenaze törenine, şehit yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin babası Mehmet Çapat ve annesi Asiye Çapat ile kardeşleri Naciye ve Yurdagül Çapat'ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Karşıyaka Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehidin ailesi, tabuta sarılarak, gözyaşı döktü. Daha sonra omuzlara alınan şehit polis Çapat'ın naaşı, tekbirler eşliğinde cenaze aracına götürüldü. Cenaze aracının geçişi sırasında, şehidin ailesi ayakta güçlükle durdu. Şehit polis memuru Yakup Çapat, cenaze namazının ardından Karşıyaka Polis Şehitliği'nde defnedildi. Şehit polis Yakup Çapat'ın 1 yıllık polis memuru olduğu öğrenildi.


Şehit polis Oğuzhan Duyar'ın annesi: Doyamadım sana kuzum

İstanbul'daki bombalı terör saldırısında şehit düşen 22 yaşındaki bekar polis memuru Oğuzhan Duyar, memleketi Konya'nın Hüyük İlçesi'ne bağlı daha önce belde statüsünde olan Göçeri Mahallesi'nde gözyaşları arasıda son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunun polis montunu giyen şehit annesi Nuran Duyar, tabuta sarılarak, "Doyamadım kuzum sana. Doyurmadılar kuzum sana. Kalkta bir etrafına bak annem, senin ne kadar çok sevenin varmış. Güzel kuzum. Onlar ettiklerini bir gün bulacak annem. Sen huzurlu uyu" diyerek gözyaşı döktü.

Henüz 6 aylık polis memuru Oğuzhan Duyar, İstanbul Beşiktaş'taki bombalı terör saldırısında şehit düştü. Şehit Duyar'ın cenazesi memleketi Konya'nın Hüyük İlçesi'ne bağlı Göçeri Mahallesi'ndeki dedesi Hasan Duyar'ın evine getirilerek helallik alındı. Şehit Duyar'ın cenazesi araçtan indirilmeden helallik alındı. Bu sırada yakınları, "Ağlamayın, hainleri sevindirmeyeceğiz" diyerek birbirlerine telkinde bulundu. Helallik alındıktan sonra dualar eşliğinde yaklaşık 500 metre ilerideki törenin yapılacağı mahalle mezarlığının önüne götürüldü.

"DİMDİK AYAKTAYIM"

Polis mangası tarafından taşınan oğlunun cenazesi önünden geçtiği sırada, üstünde oğlunun polis montu bulunan ve güçlükle ayakta durabilen anne Nuran Duray, "Dimdik ayaktayım. Annen dimdik ayakta, senin yavrum" diyerek ağladı.

"DOYAMADIM KUZUM SANA"

Oğlunun tabutunun arkasından gelen anne Nuran Duray, tabuta sarılıp,"'Doyamadım kuzum sana. Doyurmadılar kuzum sana. Kalk ta bir etrafına bak annem, senin ne kadar çok sevenin varmış. Güzel kuzum. Onlar ettiklerini bir gün bulacak annem. Sen huzurlu uyu" diyerek gözyaşı döktü.

Nuray Duray, bu sırada yanına gelen babası Ömer Yaylı'ya, "'Yavrunun yavrusu gitti baba" diyerek sarıldı.

O KADAR GÜZEL KOKUYORSUN Kİ"

Daha sonra tekrar tabuta sarılan anne Nuran Duray, "Annem, o kadar güzel kokuyorsun ki, onu yapanların yanına koymayacağız. Sen güzel uyu benim meleğim. Huzurla, selametle git. Dualarım senin ve hep vatanını koruyanlarla" dedi.

Dede Ömer Yaylı da, 'Benim kara koçum' diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Güçlükte ayakta durabilen baba Metin Duray da gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit Oğuzhan Duyar'ın, cenazesi kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 17:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48