banner15

Türkiye ve İran arasında yükseköğretimde işbirliği

YÖK ve İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Yükseköğretim Alanında Mutabakat Zaptı" imzalandı

Türkiye ve İran arasında yükseköğretimde işbirliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısının ardından i̇ki̇ ülke arasında imzalanan "Yükseköğretim Alanında Mutabakat Zaptı" kapsamında, 16 alanda işbirliğine gidilecek.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından (YÖK) yapılan açıklamada, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin dün Ankara'da yapılan üçüncü toplantısının ardından, YÖK ve İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Yükseköğretim Alanında Mutabakat Zaptı" imzalandığı hatırlatıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Prof. Dr. Muhammed Ferhadi'nin imzaladığı mutabakat çerçevesinde, iki ülke arasında 16 alanda işbirliğine gidileceği ve sürecin ortak komite tarafından takip edileceği bildirildi.

Mutabakat zaptı kapsamında, ilk ortak komite toplantısının, YÖK Başkanı Saraç ve Prof. Dr.  Ferhadi'nin de katılımıyla mayıs ayında YÖK'te yapılacağı kaydedilen açıklamada, zaptın Prof. Dr. Saraç ve beraberindeki heyetin 21-22 Aralık tarihinde İran'a yaptığı resmi ziyarette alınan kararları içerdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 13:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48