banner15

Türkiye, YPG'yi iki kez vurdu

Türkiye'nin Suriye'de belirlediği "güvenli bölge" iki kez geçmeye çalışan YPG'nin her iki teşebbüste de vurulduğu öğrenildi

Türkiye, YPG'yi iki kez vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PYD'yi iki kez vurduğunu açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PYD'yi iki kez vurduğunu açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATV-A Haber ortak yayınında soruları cevapladı.

Başbakan, "Rusya'ya da ABD'ye de söyledik. Türkiye'ye rağmen Suriye'de bir şey yapmak mümkün değil" diyerek şunları ifade etti:

Türkiye’nin olmadığı  bir denklemde Suriye sorunu çözülebilir mi? Türkiye’ye rağmen Suriye’de bir formül yürüyebilir mi? Yürüseydi Esad ülkenin tümünü kontrol ediyor olurdu. Yürümez, çünkü Türkiye 911 km’lik sınırını kaderini herhangi bir ülkeye terk etmez. Bunu Rusya’ya da söyledik Amerika’ya da söyledik. Fırat’ın batısına PYD geçmeyecek dedik. Geçtiği anda vururuz dedik. İki kere de vurduk. Türkiye sınırları ihlal edilmeyecek dedik. Biliyorsunuz daha önce Suriye helikopteri düşürüldü. Bir insansız hava aracı test için mi ne oldu araştırıyoruz, geçmeye kalkınca vuruldu. Yani Türkiye’ye rağmen Suriye’de bir şey yapmak mümkün değil.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35