Türkiye'nin Afrika'da etkinliği kapasitesinin yüzde 10'unda

Prof. Dr. Ahmet Kavas Türkiye'nin Afrika'daki etkinliği ile ilgili "kapasitesinin yüzde 10'unda bile değil" dedi

Güncel 15.11.2016, 15:21 15.11.2016, 15:35
Türkiye'nin Afrika'da etkinliği kapasitesinin yüzde 10'unda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çad eski Büyükelçisi, Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Kavas, Türkiye'nin Afrika'daki etkinliği ile ilgili olarak kapasitesinin henüz yüzde 10’larında bile olmadığını söyledi.

Dünya Bülteni'ne röportaj veren Prof. Dr. Kavas, Afrika'daki güncel durum ve Türkiye'nin Afrika açılımları ile ilgili bilgi verdi. Kavas, Türkiye'nin bu kıtayla ilişkilerini çeşitlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Kavas, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’nin Afrika’daki etkinliğini tam anlamıyla yapması durumuna kıyasla kapasitemizin henüz yüzde 10’larında bile değiliz. Tüm alanlardaki kapasitemiz açısından bu kıtayla ilişkilerimizi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Turizm alanı mesela bunların en önemlilerinden birisidir. Afrikalılar özellikle Türkiye’nin turizm imkânlarından yeteri kadar istifade edemiyorlar. Kıtanın bizim insanımıza turist olarak veya işletmeci olarak turizm açısından sunacağı çok değerler var. Onları da yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Bizim için iki taraflı bir gidiş-geliş sağlayacak ağlar kurmamız için zaman çok çabuk geçiyor."

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?