banner39

Türkiye'nin en hijyenik berberi!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde berberlik yapan Yaşar Doktor, her müşteri için ayrı malzeme kullanıyor

Güncel 04.08.2012, 16:59 04.08.2012, 16:59
Türkiye'nin en hijyenik berberi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaklaşık 24 yıldır berberlik yapan Yaşar Doktor, her müşterisi için ayrı malzeme kullanıyor.

Ereğli'de 24 yıldan bu yana berberlik mesleğini yürüten Yaşar Doktor, ilçede bir ilke imza attı. 16 yıldır işlettiği dükkanda daimi müşterileri için özel kutular yaptıran Doktor, her müşterisi için ayrı ayrı malzemeler kullanıyor.

Berber Doktor, bu uygulamayı 2005 yılından bu yana yaptığını ve kendisine gelen diğer müşterilerden de olumlu tepkiler aldığını söyledi. Dolapların içinde müşterinin kendisine ait ustura, tarak, sakal fırçası, parfüm, cımbız, peçete, önlük gibi malzemelerin yanı sıra şampuan ve parfümlerin de bulunduğunu söyledi.

Yaşar Doktor, hijyene verdiği öneme müşterilerinin de destek verdiğini belirterek, "Burada önemli olan hijyenin ön plana çıkması. Uzun süredir yaptığım bu uygulamadan herkes memnun. Burada kutusu olanlar kendileri gelip kutularını açıyorlar. Anahtarları bizde değil kendilerinde duruyor. Tıraş olmaya geldiklerinde kendileri gelip malzemelerini alıyor ve tıraşlarını olduktan sonra temizliğini yapıp kendilerine veriyoruz. Onlar da tekrar kendi kutularına eşyalarını koyarak dükkandan ayrılıyor." dedi.

Berber Yaşar Doktor'un sürekli müşterilerinden Ersin Özmen, başlatılan bu uygulamanın yerinde bir karar olduğunu söyledi. Özmen, tıraş işleminin tamamlanmasının ardından malzemelerini kendisine ait kutusuna koydu.

Müşterilerden Ersin Özmen uygulamanın yerinde bir karar olduğunu söyledi. Kendisinin hijyene çok dikkat ettiğini ve bundan dolayı da titiz olduğunu kaydeden Özmen, "Kendi malzemelerimin bulunduğu kutunun içindeki malzemeler sadece bana ait. Kimse bu malzemelere dokunmuyor. Ben de gelip gönül rahatlığıyla tıraşımı oluyorum. Bu uygulamayı diğer berberlere de tavsiye ediyorum" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü