banner39

Türkiye'nin Musul operasyonu için B ve C planları da var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Musul operasyonuna mutlaka katılacağını söylerken, "Eğer koalisyon güçleri bizi kabul etmezse, B ve C planlarımız var' ifadesini kullandı

Güncel 14.10.2016, 16:41 14.10.2016, 18:03
Türkiye'nin Musul operasyonu için B ve C planları da var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul operasyonuna mutlaka katılacaklarını söyledi. Konya'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, Eğer koalisyon güçleri bizi kabul etmezse, B ve C planlarımız var' diye konuştu

"BUNU KONYA'DAN SÖYLÜYORUM, MUSUL OPERASYONUNA KATILACAĞIZ"

Irak'ın güvenliği için koalisyon gücünde yer almak istediklerini tekrarlayan Erdoğan, "Şu anda koalisyon güçlerine biz talebimizi bugün ya da yarın iletecekler. Biz koalisyon güçleri içinde yerimizi almakta kararlıyız. Bunu Konya'dan söylüyorum. Eğer onlar bizi istemiyorsa, koalisyon güçleri Türkiye'yi istemiyorsa, B planımız o da olmuyorsa C planımız devreye girer. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir kabile devleti değildir, bunu böyle bilsinler" ifadesini kullandı

Erdoğan Fırat Kalkanı ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu milletin güvenlik güçlerini herkes bilecek. Kimdir bilecek? Koalisyon güçleri şu anda bizimle beraber hareket ediyor, eyvallah. Koalisyon güçleri neden PYD ile neden YPG ile hareket ediyor, işte bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bu koalisyon güçlerinin hemen hemen tamamına yakını bizimle dost. 63 ülke var koalisyon güçlerinin içinde, hele hele NATO ülkeleri var ki bunların stratejik ortağı biziz. Bunların bir terör örgütüyle beraber olmasını anlayamıyoruz. Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz."

FETÖ OPERASYONLARI SÜRECEK

Erdoğan konuşmasında, FETÖ operasyonlarına da değinerek, inlerine girmeye devam edeceklerini ve yeni uygulamalar getireceklerini söyledi.

FETÖ operasyonlarına ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu yapının içinde olanlardan 15 Temmuz'dan sonra gerçek anlamda pişmanlık duyan pek az kişi olduğunu görüyoruz. Ne diyordum ben meydanlarda, 'Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet.' Aynen böyle oldu mu? Oldu. Ama bir şey daha diyordum, neydi o? 'İnlerine gireceğiz.' Girdik mi? Ama daha bitmedi, daha devam ediyoruz. Kaçacak delik arayacaklar. Şimdi yeni uygulamalar geliyor. Bu yeni uygulamaların adımlarını da atacağız, fazla sürmez. Şöyle birkaç hafta içerisinde bunları da göreceksiniz. Eğer bu milletin evladı olduklarını kabul ediyorlarsa, gereğini yapacaklar. Eğer bu milletin evladı değillerse gereğini biz yapacağız." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazıları diyor ki '15 Temmuz'un ardından yapılan operasyonlarda ölçü çok geniş tutuluyor. Çok fazla insan mağdur ediliyor.' Kusura bakmasınlar, kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Asıl mağdurlar 241 şehidimizin yakınları. Asıl mağdurlar, 2 bin 194 gazimizin yakınları. Katillerin yakınları mı mağdur? Bu ülkeyi bu hale sokanların yakınları mı mağdur? Bu ne mantık, böyle şey olabilir mi? Şu anda yapılan işlemler 15 Temmuz gibi bir ihanet karşısında yapılabileceklerin asgarisidir." diye konuştu.

'CEZAEVLERİNDEKİ İŞKENCE İDDİALARI FİİLEN YALAN'

Cezaevlerindeki işkence iddialarının fiilen yalan olduğunu belirten Erdoğan, "Diğer mahkumlar hangi şartlarda cezaevinde kalıyorlarsa onlar da aynı şartlarda barındırılıyor. Darbe girişimine maruz kalmamıza rağmen, devletimizin ve milletimizin yüzünü kızartacak hiçbir hadiseye meydan vermeden bu süreci yürüttük, yürütüyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerini maşa olarak kullanarak üzerimize gelenler bilsinler ki bu maşalar eninde sonunda kendilerini de yakacak. Bu bir tehdit değil, sadece bir ikazdır." ifadesini kullandı.

 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?