banner15

Türkmenlere saldırı Hatay'da protesto edildi

Rusya ve Esad güçlerinin Türkmen köylerine yönelik düzenlediği kara harekatı Hataylı gençler tarfaından cuma namazı çıkışında protesto edildi

Türkmenlere saldırı Hatay'da protesto edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde gençler, Suriye'de Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik saldırıları protesto etti.

Suriye'de Esed rejiminin Türkmen köylerine yönelik kara harekatına tepki göstermek için "Türkmenler yalnız değildir", "Mazlumun yanında, zalimin karşısındayız" yazılı pankartlarla Yayladağı Merkez Camisi önünde toplandı.

Protestoda sözcülük yapan Ramazan Alpaslan, Esad milislerinin, insanları diri diri toprağa gömdüğünü, çocuk, kadın, yaşlı demeden masum insanların üzerine bomba yağdırdığını söyledi. Alpaslan "Biz, dünyanın her köşesinde dini, dili, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun, mazlumların ve masumların yanında bir anlayışın evlatları olarak bugün de aynı kararlılıkla buradayız. Türkmen Dağı, Hatay'ın Çanakkale'sidir. Bizimle aynı dili konuşan, aynı coğrafyada yaşayan, akrabamız Türkmen kardeşlerimizin acılarını paylaşmaya geldik. Bu vesileyle zalim Esed'i bir kez daha uyarıyoruz. Hatay'ın Çanakkale'si, Türkmen Dağı'ndaki yetim, öksüz sabilerin kalbidir. Orada şehadet eden Mehmetlerin, Selamilerin, İmadların, Kalenderlerin, Ekremlerin ruhudur. Bu ruhu incitmeyin." dedi.


Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 15:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35