banner39

TÜSİAD 'terör'ü gösterdi, 'hemen koalisyon' dedi

TÜSİAD'dan yapılan açıklamada terör olaylarının son bulması ve bir an önce koalisyon hükümeti kurulması çağrısı yapıldı

Güncel 11.08.2015, 15:32 11.08.2015, 16:00
TÜSİAD 'terör'ü gösterdi, 'hemen koalisyon' dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), terör örgütlerinin saldırılarına bir an önce son vermesi için yapılan tüm çağrılara katıldıklarını, şiddet ve terörü bir kez daha kınadıklarını bildirdi.

TÜSİAD, yaptığı açıklamada, son haftalarda tüm vatandaşları derinden sarsan terör olaylarını büyük bir üzüntü ve endişe ile izlediğini kaydetti.

Artık hiç kimsenin geçmiş dönemlerin terör ve şiddet ortamına dönmeye, saldırı haberlerine ve şehit cenazelerine tahammülünün olmadığı vurgulanılan açıklamada, terör örgütlerinin saldırılarına bir an önce son vermesi için yapılan tüm çağrılara katıldıkları, şiddet ve terörü bir kez daha kınadıkları dile getirildi.

Şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin gösterdiği duyarlılık ve ortak iradenin Türkiye'nin en büyük gücü olduğuna işaret edilen açıklamada, "Bir yandan teröre karşı mücadele edilirken, diğer yandan demokratik kazanımların korunmasına ve geliştirilmesine devam edilmelidir" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden ve kurulacak yeni hükumetten beklentilerinin son dönemde şahit oldukları bu vahim tabloyu hızla ele alarak, toplumsal barış ve huzuru süratle tesis etmesi olduğu aktarılan açıklamada, şunlar da kaydedildi:

"Ülkemiz için son derece zor koşulların olduğu bu dönemde, tüm farklılıklara rağmen, hükümet kurma amacıyla görüşmelere devam eden siyasi parti liderlerinin ve partilerin uzlaşma çabalarını takdirle karşılıyoruz. Mevcut şartlar altında, 7 Haziran seçimlerinin ardından gerçekleştirdiğimiz Ankara temaslarında ilettiğimiz çağrımızı yinelemek istiyoruz: Uzlaşma arayışlarının ısrarla sürdürülmesini ve bir hükümet kurma yönündeki çalışmaların mümkün olan en kısa zamanda sonuçlanmasını, kurulacak hükümetin demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmişlik düzeyimizi ilerletecek adımları atmasını bekliyoruz."

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?