banner15

TÜSİAD'dan seçim sonucu açıklaması

TÜSİAD, seçimle ilgili yazılı bir açıklama yaparak sonuçları değerlendirdi

TÜSİAD'dan seçim sonucu açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TÜSİAD, 1 Kasım seçimi sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada TBMM’ye giren partiler tebrik edilirken TBMM’den ve bir süredir yıpratıcı düzeyde keskinleşmiş olan toplumsal kutuplaşmanın sona erdirilmesi yönünde çalışmalar yapılması istendi.

Derneğin açıklaması şu şekilde:

“26'ıncı Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin tüm yurtta güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve seçimlere katılım oranının oldukça yüksek olması büyük memnuniyet vericidir. Seçim sonuçlarının ülkemize huzur, başarı ve refah getirmesini diliyoruz.

1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonucunda oy oranını önemli ölçüde artırarak iktidarını sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisini ve TBMM'de temsil edilecek Cumhuriyet Halk Partisini, Halkların Demokratik Partisini ve Milliyetçi Hareket Partisini kutlar, yeni parlamentonun Türkiye'deki özgürlük alanlarını genişletme, demokratik standartları yükseltme, hukuk devletini güçlendirme ve refah seviyesini artırma yolunda uyum içinde çalışmasını arzu ederiz. İş dünyasının kurulacak hükümetten ve TBMM'den beklentisi; ilerletilmesi ve geliştirilmesi gereken siyasi reform ve kamu yönetimi, kalkınma ve rekabet gücü alanlarında bir dizi düzenlemenin süratle hayata geçirilebilmesi, AB üyelik sürecinin güçlendirilmesi ve bir süredir yıpratıcı düzeyde keskinleşmiş olan toplumsal kutuplaşmanın sona erdirilmesi yönünde, ortak akıl ve uzlaşı anlayışı içinde hareket edilmesidir"

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35