Twitter'dan 'yasaklama' açıklaması

Twitter'ın blog sayfasında yapılan açıklamada, "Mahkemeye başvurduk. Ancak hiçbir kullanıcının bilgilerini vermedik" denildi.

Twitter'dan 'yasaklama' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'nin mahkeme kararlarını göstererek yasadışı paylaşımları kaldırması istenen Twitter, erişim engelinin kaldırılması için karşı atağa geçti. Twitter, engelin kaldırılması için Türk mahkemelerine başvuruda bulundu.

Twitter 'ın blog sayfasında bugün yapılan açıklamada "Kullanıcılarımız adına erişimi engelleme kararının geri çekilmesi için mahkemeye başvurduk. Türk mahkemelerinden Twitter’a yönelik yasağın kaldırılmasını talep ediyoruz." denildi.

Açıklamanın devamında kullanıcı bilgilerinin verilip verilmediği hakkında da açıklama yapan yetkililer, “şunu özellikle belirtmek istiyoruz. Bu engellemenin hiçbir aşamasında Türk hükümetine hiçbir hesabın bilgilerini vermedik. Buna IP adresleri ve e-mailler de dahil. Bu davranışımız firmamızın kullanıcı gizliliği anlaşmasıyla da uyumludur. Hizmetimizin Türkiye ’de engellenmesi için hiçbir yasal dayanak yoktur" denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 17:42
banner53
YORUM EKLE

banner39