banner39

Üç aylık trafik çilesi başladı!

İstanbul'un en önemli geçiş noktas Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Haliç Köprüsü bakıma giriyor. Eylül ayına kadar sürecek olan çalışmalar bugün başlıyor.

Güncel 18.06.2012, 07:24 18.06.2012, 08:31
Üç aylık trafik çilesi başladı!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul'da her geçen gün artan trafik nedeni ile alarm veren köprüler bakıma alınıyor. İstanbul trafiği için hayati önemdeki Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüsü'nde Eylül ayına kadar sürecek bakım çalışması başlıyor. Çalışmalar 24 saat boyunca devam edecek. Ama köprüler tamamen trafiğe kapatılmayacak.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar sırasında, her aşamada 1 yöndeki 3 şerit kapatılacak, kalan 5 şerit ile, bir istikamette 3, diğerinde 2 şerit olmak üzere trafik akışı sağlanacak.

Hem köprünün asfaltı yenilenecek, hem de ayakları ve bağlantı yerleri sağlamlaştırılacak..

Haliç köprüsündeki bakım onarım çalışmasının da 18 Haziranda başlayıp, 17 Eylülde bitirilmesi planlanıyor.

5 aşamada yapılacak olan bakım sırasında, ana köprüde çalışılırken ilave köprü, ilave köprülerde çalışılırken de ana köprüden ulaşım sağlanabilecek. Çalışmalar süresince metrobüs hattı açık tutulacak. Amaç, köprülerde güvenli sürüş sağlamak, ömürlerini uzatmak.

TRAFİK İLK GÜNDEN KİLİT

Haliç Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Topkapı yönündeki yan yol trafiğe kapatıldı. Çalışmayla birlikte haftanın ilk iş günü olması da D-100 Karayolu'nda uzun araç trafiği oluşmasına yol açtı.

Haftanın ilk iş günü olması sebebiyle köprülerde uzun araç kuyrukları oluştu. Haliç Köprüsü'ndeki çalışma, Topkapı istikametindeki yan yolda başlatıldı. Haliç Köprüsü Kuzey Yanyolu'na Halıcıoğlu bağlantısından itibaren araç girişine izin verilmiyor. D-100 Karayolu'ndaki trafik yoğunluğunun ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

Haliç Köprüsü'ndeki çalışmalar metrobüs seferlerini ise etkilemedi. Yetkililer de mağdur olmamaları için vatandaşları toplu ulaşım araçlarını kullanmaları yönünde uyardı.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?