banner15

Üç ilçede 17 PKK'lı öldürüldü

Çukurca, Kağızman ve Beytüşşebap'taki operasyonlarda 17 PKK'lı öldürüldü

Üç ilçede 17 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Çukurca, Kars'ın Kağızman ve Şırnak'ın Beytüşşebap ilçelerinde süren terör operasyonlarında 17 PKK mensubu etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonuyla yürütülen terörle mücadele harekatının başarılı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağbaşı Tepe'ye yakın Omaran kuzeyinde Han Tepe mevkisinde bulunan tanklar tarafından 4 kişilik grubun görüntüsünün alındığı, açılan ateş sonucu PKK’lıların tamamının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

4 Ağustos 2016'dan bu yana 221'i Çukurca'da olmak üzere Hakkari'de etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının 338 olduğu da belirtilen açıklamada, "Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati göstermektedir." denildi.

KARS

Öte yandan Kars'ın Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde, dün gece, güvenlik güçleri tarafından örgüt mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Operasyon sırasında insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 7 örgüt mensubu çembere alındı. Ardından "Atak" helikopter ile ateş altına alınanlardan 4'ü etkisiz hale getirildi.

Diğer 3 kişinin yakalanması ya da etkisiz hale getirilmesi için bölgedeki hava destekli operasyon sürüyor.

BEYTÜŞŞEBAP

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinin Faraşin bölgesinde PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlarda 9 örgüt üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve yaşam malzemesinin de ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, ayrıca bomba yüklü 2 aracın imha edildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 15:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35