banner39

Üç ilde daha tahliyeler başladı

Aksaray, Afyonkarahisar ve Konya'nın Seydişehir ilçesinde cezasının bitimine 2 yıl veya daha az süre kalan hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.

Güncel 19.08.2016, 21:18 19.08.2016, 21:18
Üç ilde daha tahliyeler başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aksaray'da 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca Aksaray Kapalı Cezaevi'nde işlemleri tamamlanan hükümlüler tahliye edildi. Hükümlü yakınlarıysa cezaevi önünde uzun süre bekledi.

Tahliye olan hükümlülerden Ramazan Küçükalçalı, yaptığı açıklamada, tahliyesine çok sevindiğini söyledi.

Bu tahliyeyi beklemediklerini ve kendileri için büyük sürpriz olduğunu aktaran Küçükalçalı, "Yaklaşık 2 buçuk yıldır cezaevinde yatıyordum. Bu verilen af bize büyük sürpriz oldu. Tahliye olmama 2 yıl kadar vardı. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Gönül bir daha düşmemek ister tabi buraya. Çok pişmandım. Şu an içeride çıkmak isteyen, umutla bekleyen birçok kişi var. İnşallah onlar da ailelerine kavuşur." diye konuştu.

Hükümlü yakınlarından Ramazan Sarıkaya ise ağabeyine kavuşacağı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Şu an 25 yıldır içeride olan ağabeyimi bekliyorum. Bugün de tahliye oluyor. Çok sevinçliyim. Böyle bir şey beklemiyorduk. Bu kanunu çıkaranlardan Allah razı olsun. İnşallah hayırlısı olur bundan sonra. Geride kalanların Allah yardımcıları olsun." dedi.

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar'da cezasının bitimine 2 yıl veya daha az süre kalan hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.
671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca Afyonkarahisar'da Açık ve E Tipi Kapalı cezaevlerinde işlemleri tamamlanan hükümlüler tahliye edildi.

Hükümlü yakınlarıysa cezaevi önünde uzun süre bekledi.

Tahliye olan hükümlülerden Ali Osman Tınaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yasadan yararlandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Alınan kararın kendileri için sürpriz olduğunu ifade eden Tınaz, "Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Yeni çıkan şartlı tahliye yasasından yararlanarak çıktım. 9 senedir içerideydim. Cezaevinde 2 yılım kalmıştı. Şartlı tahliyeden faydalanarak çıktım çok mutluyum" diye konuştu.

Tahliye olan hükümlülerden Ayvaz Gökmen ise bundan sonra özgürlüğü çok daha iyi değerlendireceğini belirterek, "Ailemize kavuştuk çok mutluyum. İnşallah burada bekleyen herkeste sevdiklerine kavuşur. Normalde tahliyeme 12 gün vardı, erken çıkmak bizim için çok iyi oldu. Allah, devlet büyüklerimizden razı olsun. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Afyonkarahisar'da 300'e yakın hükümlünün tahliye olacağı öğrenildi.

Seydişehir

Seydişehir T Tipi ve Açık Ceza İnfaz Kurumundan koşullu salıverilmesine 2 yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye edilmelerine başlandı.

Mutluluklarını aileleriyle paylaşan hükümlüler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tahliye edilen hükümlü Metin Demir, cezaevinden tahliye olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Demir, "Böyle bir şey beklemiyordum, çok iyi oldu. Bundan sonra bizim için hayırlısı olur inşallah. Allah devletimiz ve milletimiz için doğruluk nasip etsin. Hükümete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz.'' dedi.

Hükümlü Orgun Kopcak da tahliye kararından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Allah kimseye göstermesin kalanlara sabır diliyorum." dedi.
Seydişehir T tipi Kapalı ve Açık Cezaevinden 200'e yakın hükümlünün kararname gereği denetimli serbestlikten yararlanacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?