Üç kişinin katil zanlısı Atalay Filiz yakalandı

İstanbul ve Ankara'da öldürülen 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir'in Menderes İlçesi'nde bir parkta yakalandı

Güncel 12.06.2016, 09:54 12.06.2016, 15:16
Üç kişinin katil zanlısı Atalay Filiz yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tuzla'da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı Ankara'da öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz'in, İzmir'e kaçtığı saptandı.

Geçen 29 Mayıs'ta İzmir'e gelen Filiz'in, Buca'da bir kafeteryada 4 saat kaldığı, ardından bir üniversite öğrencisinin evinde 30 ve 31 Mayıs geceleri kaldığı ortaya çıktı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanmasından sonra durumu fark eden kafeterya sahibi ile üniversite öğrencisinin verdiği bilgiler doğrultusunda, polisin araştırmalarına da yön verildi.

Aradan geçen sürede çok sayıda ihbar geldi. Bütün ihbarları titizlikle değerlendiren polis, Atalay Filiz'i bugün İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki bir parkta yakaladı. Gözaltına alınan Atalay Filiz, emniyete götürüldü. Atalay Filiz'in üzerinde iki avcı bıçağı, sahte kimlikler ve sahte kredi kartı ile 10 bin lira, 3 bin 500 euro para çıktı. 

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bozyaka'daki hizmet binasında sağlık raporu için çıkarılan Atalay Filiz'e, emniyet binası yakınındaki vatandaşlar tepki gösterdi. Filiz'in ilk ifadesinde Gümüldür civarında dağlık arazide saklandığını ve "kurbağa, böcek yiyerek hayatta kaldığını" söylediği öğrenildi.

Bu arada İzmir Emniyet Müdürlüğü Bozyaka Hizmet Binası'nda, Atalay Filiz'in üzerinde ele geçirilen eşyalar basın mensuplarına gösterildi. Malzemelerin arasında gerçek ve sahte kimlikler ile paraların sanı sıra çok sayıda şeker, güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazı, gezi parkları ve kamp alanlarını gösteren kitapçılar, tıraş makinesi, telefon, mont, bere, eldiven, şans oyunu kuponu, video ve müzik CD'leri olduğu dikkati çekti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?