banner15

Üç şehirde 25 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da dün gerçekleştirilen operasyonlarda 25 PKK'lının etkisiz hale getirildiği açıklandı

Üç şehirde 25 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığından dün Mardin'de 13, Şırnak'ta 9 ve Hakkari'de 3 olmak üzere 25 PKK mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, "önemli yurt içi olaylara" ilişkin bilgilere yer verildi.

MARDİN NUSAYBİN

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda, 13 PKK mensubu etkisiz hale getirildi. Böylece etkisiz hale getirilen örgüt üyesi sayısı 95'e ulaştı. İlçede 16 el yapımı patlayıcının imha edilmesiyle bu sayı 215 oldu.

ŞIRNAK

Şırnak'taki operasyonda ise 9 PKK’lı daha etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen örgüt mensubu sayısı 88'e yükseldi. Burada imha edilen 6 el yapımı patlayıcı imha eden güvenlik güçlerinin, imha ettiği el yapımı patlayıcı sayısı 222'yi buldu.

HAKKARİ YÜKSEKOVA

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda da 3 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının 79 olduğu Yüksekova'da, 8 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 71 oldu.

Operasyonlarda ayrıca bir lav, bir el bombası, üç Kalaşnikof piyade tüfeği, 13 şarjör ve 390 fişek, bir av tüfeği, bir anti tank roketi, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme de ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 14:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48