banner39

Üçü gazeteci 8 kişi tahliye oldu

Cezaevinde tutuklu bulunan gazeteciler Füsun Erdoğan, Arif Çeleb, Bayram Namaz ile tutuklu sanıklar Turaç Solak, Mehmet Ali Polat, Naci Güner, Seyfi Polat, Erkan Özdemir tahliye oluyor

Güncel 08.05.2014, 13:36 08.05.2014, 15:08
Üçü gazeteci 8 kişi tahliye oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazeteci Füsun Erdoğan için sekiz yıl sonra tahliye kararı verildi. Erdoğan ile birlikte gazeteciler Arif Çelebi ve Bayram Namaz ile Turaç Solak, Mehmet Ali Polat, Naci Güner, Seyfi Polat, Erkan Özdemir de tahliye edilecek.

Aralarında yedi buçuk yıldır tutuklu bulunan Özgür Radyo’nun eski genel yayın koordinatörü Füsun Erdoğan ile gazeteciler Arif Çelebi ve Bayram Namaz’ın da bulunduğu sekiz kişi serbest bırakıldı.

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Turaç Solak, Mehmet Ali Polat, Naci Güner, Seyfi Polat ve Erkan Özdemir için de tahliye kararı verdi.

MLKP davasında yargılanan Füsun Erdoğan, 10 Eylül 2006′dan beni hapisteydi. Erdoğan’ın siyasi davalarda tutuklu yargılama süresini 10 yıldan beş yıla indiren yasa değişikliğine rağmen tahliye edilmemesi üzerine, avukatları Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunmuştu.

Gazetecileri Koruma Komitesi, yıllık basın özgürlüğü kampanyasında öne çıkardığı gazeteciler arasında Füsun Erdoğan’a da yer vermişti.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?