banner39

Üflemeden hareket etmeyen otobüsler

Toplu taşıma araçlarını kullanan sürücülerin alkol kullanmasını önlemek için "alkolmetreli ve üflemeden hareket etmeyen otobüsler" üretiliyor

Güncel 03.04.2012, 13:17 03.04.2012, 13:20
Üflemeden hareket etmeyen otobüsler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alkollü halde araç kullanımını önlemek için alkolmetreli otobüsler üretildi.

Temsa Global Üst Yöneticisi (CEO) Tamer Ünlü,  yaptığı açıklamada, 1968 yılından beri teknolojik yenilikleri yakından tabip ederek otobüs ve midibüs üretimi yaptıkları söyledi.

Renk ve konforun yanı sıra teknolojik olarak da ülkelerin taleplerine cevap verdiklerini anlatan Ünlü, yaptıkları Ar-Ge çalışmaları kapsamında, tüm dünyada alkollü sürücülerin neden olduğu trafik kazalarını da göz önünde bulundurarak, ''alkolmetreye üflemeden çalışmayan otobüs'' ürettiklerini kaydetti.

Ünlü, çalışması alkolmetrenin ölçeceği değere bağlı otobüsün, alkollü araç kullanımından kaynaklanan trafik kazalarını azaltacağını, dolayısıyla can kaybı, yaralanma ve maddi hasar gibi istenmeyen olayların önüne geçeceğini belirterek, ''Bu aracı çalıştırmak isteyen şoför, önce araca takılı alkolmetreye üflemek zorunda. Sürücü alkollü ise araç çalışmıyor. Bu otobüse Avrupa ülkelerinden çok sayıda talep var'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?