banner39

UHİM '2010 Hak İhlalleri Raporu' açıklandı

UHİM ''2010 Dünya Hak İhlalleri Raporu'' bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu

Güncel 08.03.2011, 13:08 08.03.2011, 13:08
UHİM '2010 Hak İhlalleri Raporu' açıklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye merkezli Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi'nin (UHİM), ''2010 Dünya Hak İhlalleri Raporu''nda, insan hayatının tüm alanlarına uzanan bir ihlal dalgasının dünyayı kuşattığı, özellikle küresel güce sahip devletler ve uluslararası şirketlerin söz konusu ihlallerde başrol oynadığının görüldüğü bildirildi.

UHİM'den yapılan yazılı açıklamada, merkez tarafından hazırlanan ''2010 Hak İhlalleri Raporu''na yer verildi. Raporda, ihlallerle dolu bir yılın daha geride kaldığı, her geçen yıl yaşanan ihlallerin arttığı ve giderek daha tehlikeli boyutlara ulaştığı kaydedildi.

Raporda, ''2010 yılında gerçekleşen ihlalleri, belirlediğimiz konu başlıkları altında ayrıntılarıyla aktarmaya ve böylece dünya üzerinde yaşanan ihlallere karşı bütüncül bir bakış açısı geliştirilmesine katkı sağlamaya çalıştık. Raporumuz incelendiğinde, insan hayatının tüm alanlarına uzanan bir ihlal dalgasının dünyamızı çepeçevre kuşattığı, özellikle küresel güce sahip devletler ve uluslararası şirketlerin söz konusu ihlallerde başrol oynadığı görülecektir. Geride bıraktığımız yıla ilişkin verilecek bazı bilgiler bu gerçeği daha çarpıcı bir biçimde gözler önüne serecektir'' ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?